• چهارشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۸
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 98040503185
  • منبع : مطبوعات

دیپورتی‌ها گره‌گشا هستند؟

ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «پرسپولیس و استقلال به‌عنوان دو قطب سنتی فوتبال ایران و مدعیان همیشگی کسب عنوان قهرمانی، چشم به بازار نقل‌و‌انتقالات دوخته‌اند تا بهترین نفرات را گلچین کنند. ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.

فرشاد احمدزاده: اولین بازیکن از این دست فرشاد احمدزاده بود که بعد از یک سال دوری از پرسپولیس دوباره به این تیم برگشت. احمدزاده ابتدای لیگ هجدهم درحالی پرسپولیس را ترک کرد که این تیم از جذب بازیکن جدید محروم بود و به همه نفراتش نیاز ضروری داشت. فرشاد اخیرا افشا کرده رقم قراردادش با شلاسک وروتسواف لهستان فقط صد هزار یورو بوده است. عجیب‌تر این که این بازیکن عمده دوران حضورش در لهستان را هم روی نیمکت گذراند و حتی تغییر مربی نیز باعث تغییر وضعیت فرشاد نشد. حالا پرسپولیسی‌ها او را دوباره به تیم‌شان برگردانده‌اند؛ آن هم در حالی‌ که این تیم در پست وینگرهای چپ و راست با ترافیک شدید بازیکن مواجه است و جذب مجدد احمدزاده حتی توجیه فنی هم نمی‌تواند داشته باشد.

کاوه رضایی: یک نمونه دیگر از بازیکنانی که در ایران مشتری مشتاق دارند، کاوه رضایی است. این بار در مورد اردوگاه استقلال حرف می‌زنیم. کاوه در ابتدای لیگ شانزدهم سر دوراهی سرخابی‌ها سر از استقلال درآورد و یک فصل درخشان را در این تیم  گذاشت، اما او که هدف اصلی‌اش رسیدن به پیراهن تیم‌ ملی بود ترجیح داد در این مسیر لژیونر شود و به فوتبال اروپا بپیوندد. کاوه سر از شارلوا درآورد و حضوری موفق در این تیم داشت. او ابتدای فصل گذشته با قراردادی پنج میلیون یورویی به باشگاه بروژ ملحق شد، اما این یکی از بدترین فصول فوتبالی رضایی از کار درآمد. کاوه عملکردی ضعیف در بروژ داشت دائما یا مصدوم بود یا نیمکت‌نشین. در طول این ماه‌ها انتقادات بسیار زیادی از مهاجم اسبق ذوب‌آهن به عمل آمد و حالا هم مسئولان بروژ، مصرانه او را در لیست مازاد قرار داده‌اند. استقلالی‌ها برای بازگرداندن رضایی بی‌تاب هستند اما واقعا معلوم نیست رضایی فعلی، در همان فرم ایده‌آلی باشد که دو سال پیش بود.

وحید امیری: وحید امیری در سن و سال بالایی به سطح اول فوتبال حرفه‌ای ایران معرفی شد و به این جمع‌بندی رسید که نتوانسته پس‌انداز شایانی داشته باشد. او بیشتر با هدف کسب درآمد راهی لیگ ترکیه شد و به ترابوزان اسپور پیوست اما نمایش‌های وحید اصلا چنگی به دل نزد. او نیز بیشتر اوقات فصل را روی نیمکت ذخیره‌ها پشت‌ سر گذاشت و عمدتا در مسابقات کمتر مهم، مثل جام حذفی به میدان رفت. گفته می‌شود پرسپولیسی‌ها درصدد بازگرداندن وحید هستند، اما نکته اینجاست که در مورد کیفیت کنونی او هم تضمینی وجود ندارد. مخصوصا اگر به یاد بیاوریم پرسپولیس در پست امیری نفراتی مثل ترابی، عالیشاه، سیامک نعمتی و احمد نوراللهی را دارد و مدیران این تیم در همان پست فرشاد احمدزاده را هم برگردانده‌اند.

انتهای پیام