• سه‌شنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98042513351
  • منبع : نمایندگی لرستان

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در لرستان

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در لرستان

ایسنا/لرستان معاون اداره کل ثبت احوال لرستان گفت: طلاق در استان یک دهم درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، هوشنگ شفیعیان در جلسه وقایع حیاتی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۵۹ نفر در لرستان بالای ۱۵ سال بوده و متقاضی درخواست کارت ملی هستند.

وی تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۲۰۵ نفر در لرستان درخواست کارت ملی داده‌اند؛ ۸۶.۳ درصد از مردم استان کارت ملی دریافت کرده‌اند.

معاون اداره کل ثبت احوال لرستان خاطرنشان کرد: ۵ ایستگاه در بیمارستان‎های استان راه‎اندازی شده که کار ثبت ولادت‎ها و صدورشناسنامه‎ها را انجام می‎دهند.

شفیعیان اضافه کرد: ۴۶۰۴ مورد واقعه ازدواج در سه ماهه اول امسال در استان ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال قبل، ۵۲۵۳ مورد بوده است.

وی بیان کرد: ازدواج در لرستان نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۱۲.۴ دهم درصد کاهش داشته است.

معاون اداره کل ثبت احوال لرستان ادامه داد: ۸۷۳ مورد طلاق در سه ماهه اول امسال در لرستان ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۸۷۷ مورد بوده که یک دهم درصد افزایش داشته است.

شفیعیان با بیان اینکه میانگین سن طلاق در لرستان بین مردان ۳۵ سال و در زنان ۳۰ سال است، افزود: بروجرد در استان رتبه اول طلاق را دارد.

وی اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال ۷۱۸۵ مورد ولادت در لرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳.۹ درصد کاهش داشته است.

معاون اداره کل ثبت احوال لرستان خاطرنشان کرد: در هر ساعت سه نوزاد در لرستان متولد می‌شود؛ در سه ماهه اول امسال ۵۳ درصد متولدین استان، پسر و ۴۶ درصد دختر بودند که ۴۶.۵ درصد آنها در شهر و ۳۵.۵ درصد در روستا هستند.

شفیعیان اضافه کرد: در مدت یاد شده ۲۴۴۸ واقعه فوت در لرستان رخ داده که ۵.۳ درصد نبست به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.


انتهای پیام