• چهارشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۹
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 98042613899
  • خبرنگار : 71381

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

توضیحی برای انتخابات شورایاری‌ها/بنیه دفاعی ایران،خط قرمز مذاکره/بررسی تعرفه برق مصرفی بیتکوین

جلسه امروز هیات دولت

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و ششم تیر ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا مشروح گفت‌وگوهای محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، رضا اردکانیان وزیر نیرو، منصور غلامی وزیر علوم با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

ایران درباره بنیه دفاعی‌اش مذاکره نمی کند

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به ادعاهای اخیر پمپئو یادآورشد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم. ما از مقامات آمریکا تاکنون سخنان متناقض زیاد شنیدیم و این دولت آمریکا از بقیه بیشتر تناقض گویی کرده است. وی افزود: در حال حاضر هم  هم اگر آنان برگردند و تحریم ها را بردارند یک فرصت مناسب برای آنان در قالب ۱+۵ شکل می‌گیرد.

در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، مرجع قانونی دولت و مجلس هستند

پیروز حناچی شهردار تهران در واکنش به نامه اخیر رییس سازمان بازرسی در خصوص غیر قانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری ها اظهار کرد: درباره عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها هنوز مراجع قانونی اعلام نظر نکرده‌اند. وی با تاکید بر اینکه درباره عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها هنوز مراجع قانونی اعلام نظر نکرده‌اند، خاطر نشان کرد: در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، مرجع قانونی در دولت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و در قوه مقننه رئیس مجلس است.

ساعت کار ادارات تهران تغییر نمی‌کند

رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره تعرفه گذاری برق مورد استفاده استخراج کنندگان رمز ارز(بیت کوین) از سوی دولت، اظهار کرد: در دولت مصوبه‌ای در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دارد که طی روزهای آتی در هیئت وزیران مطرح می شود و در آنجا هم اصل موضوع مورد بحث قرار می‌گیرد و در صورت پذیرش اصل موضوع، در خصوص تعرفه آن نیز اعلام نظر خواهد شد. وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه اعمال محدودیت برای پرمصرف‌های برق اظهار کرد: امسال زمانی که با فصل گرم مواجه شدیم در هیئت وزیران بحثی مبنی بر تغییر ساعت اداری در تهران مطرح شد که با توجه به ویژگی‌های این استان و وجود مراکز متعدد، تصمیم گرفته شد که تغییر ساعت انجام نشود.

وزارت علوم برای کاهش یا افزایش ظرفیت‌ها تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی‌گیرد

منصور غلامی وزیر علوم درباره ممانعت برخی کانون‌های مافیایی از پذیرش دانشجو در برخی رشته‌های دانشگاهی اظهار کرد: در حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلاس‌های درس استاندارد به همراه ظرفیت مشخص در هر گروه و رشته استاندارد وجود دارد و صدور مجوز دانشگاه‌ها از سوی دفتر گسترش وزارتخانه برای رشته‌ها و مرکز جدید آموزش عالی، تابع شرایط و استانداردهایی است؛ بنابراین وزارت علوم تحت تاثیر هیچ گروه دیگری برای کاهش یا افزایش ظرفیت‌ها قرار نمی‌گیرد.

همچنین هیئت وزیران در جلسه امروز خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را به تصویب رساند.

انتهای پیام