• چهارشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۷
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98042614112
  • منبع : نمایندگی خوزستان

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان:

تمام سرمایه‌ام ۳۰۰ میلیون تومان است

تمام سرمایه‌ام ۳۰۰ میلیون تومان است

ایسنا/خوزستان مدیرکل اسبق تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توقیف 36 هزار کولر گازی قاچاق در خوزستان گفت: برای رسیدگی به پرونده‌ کولرهای قاچاق تا پای جان ایستادم و آخرین اقدام، فروش وثیقه بود؛ ادامه مسیر در دست تعزیرات نیست و پرونده را به امور تملیکی ارجاع داده‌ایم و دستور فروش کولرها برای به مزایده گذاشتن صادر شده است.

به گزارش ایسنا، رضا سعیدی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات خوزستان که امروز (26 تیرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون در پنج استان خدمت کرده‌ام و پنج سال در خوزستان بوده‌ام و با خدا عهد کرده‌ام که حتی اگر از نزدیک‌ترین افراد سفارشی دادند، سفارش را نپذیریم. اصل کار من این است که به رؤسای شعب می‌گویم که برای دنیای دیگران، آخر و عاقبت خود را خراب نکنند.

وی ادامه داد: باید توصیه مردم ضعیف پذیرفته شود نه افراد قدرتمند. همچنین باید بازی‌ها و تعارفات کنار گذاشته شوند. اینکه برای پیشرفت خود کار دیگران را انجام دهیم، لعنت بر آن پیشرفتی که با ناحق کسب شود.

سعیدی با بیان اینکه در نهایت عاقبت با متقین است، گفت: اگر هزاران ساعت کار کنیم باز هم به مردم بدهکار هستیم و کاری نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه همه سرمایه‌ام ۳۰۰ میلیون تومان است، تصریح کرد:  فشارها و سفارش‌های بسیاری برای محموله‌های میلیاردی داشتیم ولی زیر بار هیچکدام نرفتیم زیرا در کار قضایی، عطوفت نداریم. به دلیل اینکه سفارش‌ها را نپذیرفتم، مغضوب بسیاری از دوستان خود شدم.

مدیرکل اسبق تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توقیف 36 هزار کولر گازی قاچاق در خوزستان گفت: برای رسیدگی به پرونده‌ کولرهای قاچاق تا پای جان ایستادم و آخرین اقدام، فروش وثیقه بود. ادامه مسیر در دست تعزیرات نیست و پرونده را به اموال تملیکی ارجاع داده‌ایم و دستور فروش کولرها برای به مزایده گذاشتن صادر شده است.

وی عنوان کرد: اگر یک سفارش به هر کدام از همکاران کرده‌ام، هم‌اکنون و در این جلسه به من تذکر دهد.

سعیدی ادامه داد: سبقه کار تعزیرات، قضایی است. نظارت بر بازار وظیفه اصناف و سازمان صنعت و معدن است و سازمان تعزیرات وظیفه رسیدگی دارد نه نظارت.

مدیرکل اسبق تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: پنج سال در خوزستان کار کردم اما هنوز برخی از همکاران متوجه نشده‌اند که وظیفه این سازمان رسیدگی است نه نظارت و تنها تعزیرات است که می‌تواند در معیت سازمان صنعت و معدن در گشت‌ها شرکت کند.

مدیرکل اسبق تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به برخی اقدامات انجام شده گفت: ساختمان اداره کل تعزیرات استانی خوزستان 18 سال سند نداشت و همه مدیران کل از این ترس داشتند که اگر در این زمینه اقدام شود، شاید ساختمان از این اداره کل سلب شود اما در یک هفته با سنددار کردن این ساختمان توانستم حداقل 30 میلیارد تومان به سازمان برگردانم.

وی گفت: از بدو کار در این سازمان، شورای حقوقی که برگزار نمی‌شد ماهانه برگزار شده و تمام قانون را بخشنامه کرده ایم.

سعیدی بیان کرد: با اقدامات انجام شده، از یک شرکت پتروشیمی 8 میلیارد و 300 میلیون تومان وصول کردیم که این کار تنها با تلاش همه همکاران انجام شد. همچنین وصولی خوزستان تاکنون 14 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده که از این نظر در کشور مقاوم اول را داریم. همچنین با وجود اینکه سالانه 17 تا 18 هزار پرونده ورودی داریم اما پرونده‌های باقی مانده در پایان سال کمتر از 500 مورد است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با تاکید بر برخورد با پدیده قاچاق گفت: خوزستان نباید معبر، بارانداز و محلی برای قاچاق باشد.

به گزارش ایسنا، نعمت‌الله بیرانوندی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات خوزستان که امروز (26 تیرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی، نهادی با سبقه قضایی است که پیوند ناگسستنی با قضا و در عین حال فلسفه وجودی مشترک با دولت دارد که باید با این دو مجموعه رابطه و تعامل ایجاد کرد.

وی افزود: تنها مجموعه‌ای که به صورت صریح عنوان حکومتی در عنوان آن قید شده است سازمان تعزیرات حکومتی است که یعنی در این سازمان باید حاکمیت کرد. تعزیرات باید بین نفع مردم، منویات دولت، اجرای عدالت و مقتضیات زمان و مکان تعادل ایجاد کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با بیان اینکه باید نگاه جامعی داشته باشیم تا به نتایج مورد نظر برسیم، گفت: ایفای نقش فعال در سال رونق تولید و کمک به بهبود فضای کسب و کار، تعامل همه جانبه با مدیریت ارشد استان، برنامه‌ریزی جهت گشت‌های مشترک تعزیراتی با دستگاه‌های کاشف و ضابط، حمایت از حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده به صورت توأمان، رسیدگی فوری، قاطع و بازدارنده به پرونده‌های متشکله و رسیدگی به بخشی از تخلفاتی که از پیشگیری عبور کرده برخی از برنامه‌های آینده است.

بیرانوندی عنوان کرد: همچنین برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق جهت حمایت از تولید داخلی و اشتغال باید مدنظر قرار بگیرد. خوزستان در کنار تولید ممکن است معبری برای عبور کالای قاچاق باشد. خوزستان نباید معبر، بارانداز و محلی برای قاچاق باشد بلکه باید محلی برای تولید و اشتغال پایدار باشد.

بیرانوندی گفت: باید فرهنگسازی جهت ایجاد بازار اسلامی ایجاد شود و شعارهایی مانند  "جنس فروخته شده، پس گرفته می‌شود" و "نسیه داده می‌شود حتی به شما دوست عزیز" به بازارها ما برگردد و رایج شود.


انتهای پیام