• شنبه / ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98042915172
  • خبرنگار : 71129

کشف مواد منفجره از سوی پلیس هنگ‌کنگ پیش از اعتراضات فردا

کشف مواد منفجره از سوی پلیس هنگ‌کنگ پیش از اعتراضات فردا
اعتراضات روزهای اخیر در هنگ کنگ

پلیس هنگ‌کنگ پیش از برگزاری اعتراضات در روزهای آتی در این دولت‌شهر به یک لابراتوار تولید مواد منفجره دست‌ساز یورش برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اعتراضات در هنگ‌کنگ در پی مطرح شده لایحه استرداد مظنونان به چین برای محاکمه و دادگاهی از یک ماه پیش آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد.

پلیس گفته، تحقیقات در ارتباط با این لابراتوار تولید مواد منفجره دست‌ساز ادامه دارد و آنها هنوز شواهدی مستدل مرتبط با اینکه سازندگان این مواد منفجره با اعتراض گسترده روز یکشنبه مرتبط است، نیافته‌اند.

پلیس همچنین اعلام کرد، آنها حدود دو کیلوگرم تری‌استون تری‌پروکساید را در یورش جمعه شب کشف کردند.

الک مک‌رایتر، یکی از افسران ارشد خنثی‌سازی بمب گفت، این ماده انفجاری دست‌ساز بسیار بی‌ثبات است و به شدت قدرتمند. یک کیلوگرم از آن صبح امروز (شنبه) منفجر شد. همچنین یک مرد 27 ساله دستگیر شده است. پلیس گفته شاید دستگیری‌های بیشتری صورت گیرد.

پلیس موانع گسترده در نزدیکی ساختمان‌های دولتی ایجاد کرده تا برای راهپیمایی روز یکشنبه آماده شود. اخیرا، اعتراضات با درگیری معترضان با گروه‌های معترض که تلاش می‌کنند تا خیابان‌ها را اشغال کنند یا از متفرق شدن، امتناع می‌کنند، پایان می‌پذیرد.

همچنین امروز عصر یک راهپیمایی در حمایت از دولت هنگ‌کنگ برگزار شد. هزاران تن در پارکی واقع در مرکز هنگ کنگ تجمع کردند. بر روی یک صفحه نمایش بزرگ، پیام "حفاظت از هنگ کنگ" نمایش داده می‌شد.

همچنین بسیاری از فعالان مخالف قانون استرداد مشکی پوشیده بودند و علیه باتوم‌ها و گاز فلفل پلیس از محافظ استفاده کردند.

انتهای پیام