• یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۸
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98060301178
  • منبع : وزارت کشور

نظامنامه رصد اجتماعی تصویب شد

 نظامنامه رصد اجتماعی تصویب شد

معاون وزیر کشور گفت: نظامنامه رصد اجتماعی مورد تصویب اعضای شورا اجتماعی کشور قرار گرفت و مقرر شد این نظامنامه به دستگاه‌ها ابلاغ و شیوه‌نامه‌ها و تفاهمنامه‌های بین دستگاهی برای اصلاح نظامنامه رصد تکمیل شود.

به گزارش ایسنا،تقی رستم‌وندی دریکصد و بیست و دومین نشست شورای اجتماعی کشور که صبح امروز با موضوع بررسی نظامنامه رصد اجتماعی در وزارت کشور برگزار شد ضمن اشاره به اینکه نظام رصد اجتماعی موضوع مهمی است، اظهار کرد: این موضوع جزو تکالیف برنامه ششم بوده و ماده ۸۰ این برنامه تکلیف کرده است که باید نظام جامع رصد آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها طراحی و تدوین شود.

وی افزود: بخش مهمی از این تکلیف برنامه ششم توسط وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی در حوزه آسیب های اجتماعی عملیاتی شده است و بخش معلولیت‌ها از سوی بهزیستی دنبال می‌شود.

معاون وزیر کشور افزود: نظام رصد آسیب‌های اجتماعی از سال ۹۳ در وزارت کشور آغاز و منجر به تهیه گزارش جامع وضعیت اجتماعی کشور شد که به مقام معظم رهبری ارائه و بر همین اساس از سال ۹۴ تاکنون هفت جلسه در محضر رهبر انقلاب در این زمینه تشکیل شده است.

رئیس سازمان امور اجتماعی در تبیین نظامنامه رصد اجتماعی گفت: در این نظام جامع، نحوه گردآوری داده‌ها طراحی شده، داده کاوی، تحلیل و پردازش اطلاعات پیش‌بینی و جایگاهی برای تحلیل پدیده‌های اجتماعی قرار داده شده است همچنین در نهایت راهکارهایی برای حل چالش‌های اجتماعی در این نظام ارائه شده است.

رستم وندی تصریح کرد: در تدوین نظامنامه رصد اجتماعی، مرکز رصد اقدامات زیادی انجام داد تا بتواند سامانه‌های مورد نیاز نظام دیده‌بانی اجتماعی را طراحی کنند.

وی در پایان گفت: تلاش داریم در مسیر تحقق اهداف نظام رصد اجتماعی، زمینه‌های ایجاد تفاهم و همکاری با دستگاه‌های مختلف برای تقسیم کار و اجرای برنامه های ذیل این نظام را دنبال کنیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشوردر یکصد وبیست و دومین نشست شورای اجتماعی کشور، نظامنامه رصد اجتماعی مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت و مقرر شد این نظامنامه به دستگاهها ابلاغ همچنین شیوه‌نامه‌ها و تفاهمنامه‌های بین دستگاهی برای اصلاح نظامنامه رصد تکمیل شود.

انتهای پیام