• یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98060301236
  • خبرنگار : 71567

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبرداد

افزایش بیش از دو برابری مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در فعالیت‌های قرآنی

افزایش بیش از دو برابری مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در فعالیت‌های قرآنی

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از افزایش بیش از دو برابری تقاضا برای حضور در فعالیت‌های قرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: تمامی برنامه‌های حوزه قرآنی و دینی گذشته وزارت بهداشت با قوت ادامه پیدا می‌کند اما تلاش می‌کنیم به منظور افزایش بیشتر مشارکت در این فعالیت‌ها خلاقیت‌های بیشتری را در اجرای برنامه‌ها داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی بحرالعلوم در نشست خبری امروز که به منظور تشریح فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در هفته دولت برگزار شداز افزایش فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی طی سال‌های گذشته خبر داد و گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت بهداشت در حوزه قرآنی با جدیت ادامه خواهد یافت ضمن اینکه تلاش داریم این برنامه‌ها در آینده با خلاقیت بیشتری به منظور افزایش مشارکت دانشگاهیان اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی پیش برود.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ هزار نفر در جشنواره قرآنی دانشجویان شرکت کرده‌اند گفت: در ۴ سال گذشته این رقم ۱۷ هزار بود اما به دلیل تنوع بخش‌های مختلف آن فعال کردن کانون‌های قرآنی و تبلیغات و همچنین اجرای برخی از برنامه‌های دیگر با افزایش بیشتری مواجه شده است به گونه‌ای که در جشنواره قرآنی امسال ۴۰ هزار نفر شرکت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش‌های مختلف ادبی، هنری، آوایی، فناوری و ... برگزار می‌شود و امسال نیز بخش جدیدی در این جشنواره اضافه خواهد شد.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما در بخش آموزشی جشنواره قرآنی دوره‌های تربیت بدنی را در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می‌کنیم و این دوره‌ها در سه رشته حفظ، مفاهیم و روخوانی در پنج روز آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام