• شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۶:۰۰
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98060804070
  • خبرنگار : 71614

بازدید ایمنی آتش‌نشانی از هیات‌ها و تکایا

بازدید ایمنی آتش‌نشانی از هیات‌ها و تکایا

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انجام بازدیدهای ایمنی از هیات‌ها و تکایا توسط کارشناسان این سازمان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان درباره بازدید سازمان آتش‌نشانی از هیات‌ها و تکایا اظهار کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچون سال‌های گذشته از چندین روز پیش از آغاز فعالیت های هیئت و تکایا اقدام به بازدید ایمنی از فضای داخلی هیئت‌ها و تکایا و همینطور امکانات و تجهیزات داخل آن‌ها کرده است. 

وی با اشاره به اینکه این سازمان هرساله این بازدیدها را انجام داده است گفت: در این بازدید  اگر مسائل ایمنی رعایت نمی‌شد یا کوتاهی و بی توجهی در این زمینه صورت می‌گرفت به مسئولان تکایا گوشزد شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این بازدیدها همچنان ادامه دارد و گفت: اگر هیئت یا تکیه ای به تازگی تاسیس شده که کارشناسان آتش نشانی تاکنون از آن بازدید نکردند درخواست ما از مسئولان آن‌ها این است که به نزدیک‌ترین ایستگاه آتش نشانی مراجعه کنند و در خواست بازدید ایمنی را ثبت کنند.

وی در پایان با اشاره به حوادثی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است گفت: در مواردی ممکن است که نقص‌هایی در سیستم برق کشی یا گاز کشی به ویژه در آشپزخانه ها حادثه‌هایی را رقم بزند. خوشبختانه در حال حاضر در فصل گرما هستیم و نگرانی درباره گاز گرفتگی وسایل گرمایشی نداریم اما در مورد سیستم برق کشی، تجهیزات و سازه‌ها و نصب آن‌ها لازم است که مسئولان تکایا کنترل خود را افزایش دهند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

انتهای پیام