• شنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98061608322
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

امدادرسانی امدادگران هلال احمر به مرد 44 ساله در ارتفاعات نول کوه دنا

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد از امدادرسانی امدادگران هلال احمر به مرد 44 ساله در ارتفاعات نول در کوه دنا خبر داد.

سید امان الله جهانبین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: 18 و 30ساعت روز جمعه، 15 شهریورماه بنا به تماس تلفنی فرمانداری دنا مبنی بر گیر افتادن فردی به نام آقای اسلامی ۴۴ ساله از روستای مهریان در ارتفاعات تنگه نول یک تیم چهار نفره از پایگاه کوهستان دنا به منطقه اعزام شد.

وی اظهار کرد: پس از بررسی منطقه دو تیم چهار نفره واکنش سریع و یک تیم تخصصی دیگر از شهرستان دنا به محل اعزام و پس از پیمایش مسافت طولانی و صعود با طناب از صخره های نول جنوبی به مصدوم رسیدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با اقدامات اولیه پانسمان و تثبیت مصدوم که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار شکستگی فک، جمجمه و ترومای دست و پای راست شده بود با تلاش تیمی و تکنیک‌های آموزش دیده قبلی موفق به بالا کشی و در نهایت فرود و انتقال تا پاسگاه محیط بانی شدند و تحویل تیم اورژانس داده شد.

جهانبین با بیان اینکه این عملیات امدادی ساعت 7 و 30 صبح امروز شنبه، 16 شهریورماه به پایان رسید، بیان کرد: تلاش امدادگران به مدت ۱۳ ساعت بدون وقفه(به دلیل شرایط مصدوم) در تاریکی شب انجام شد.

انتهای پیام