• یکشنبه / ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98061708688
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

انباشت زباله در مناطق مختلف یاسوج

انباشت زباله در مناطق مختلف یاسوج

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت دفن زباله در شهرهای استان نیازمند اراده جمعی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری، سیدحسین کاظمی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد خطاب به شهردار یاسوج و دهیاران روستاهای حومه این شهر، افزود: وضعیت انباشت زباله در مناطق مختلف یاسوج و اطراف آن چهره زشتی از این مناطق را ترسیم کرده است.

وی با بیان این‌که این افراد یا این وضعیت را نمی‌بینند یا این‌که چشم خود را بر این مسئله بسته‌اند، عنوان کرد: ورودی شهر یاسوج در محاصره زباله است و باید هرچه سریع‌تر در این زمینه چاره اندیشی شود.

مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انتخاب سرمایه گذار برای سایت دوپشته دشتروم، خاطرنشان کرد: راه دسترسی به این سایت مشکلاتی داشته که اکنون آماده انجام عملیات آسفالت است. عملیات فنس کشی این سایت انجام شد.

کاظمی با اشاره به این‌که تاکنون دفن زباله به صورت عادی انجام می‌شد، تصریح کرد: انجام این عملیات به صورت سنتی تهدیدی برای آب های زیرزمینی، آب شرب شهر یاسوج و سد شاه قاسم بود که با مشخص شدن سرمایه گذار امید است در آینده شاهد رفع این مشکلات باشیم.

وی با اشاره به این‌که سرمایه‌گذار ماشین آلات را در محل سایت مستقر کرده است، ادامه داد: در آینده نزدیک سازه‌های مربوط به کارخانه بازیافت آماده می‌شوند.

مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در بقیه شهرهای استان اراده‌ای برای انجام این کار وجود ندارد و می‌طلبد فرمانداران فعال‌تر شوند.

کاظمی با تاکید بر این‌که دفتر امور شهری با جدیت این موضوع را پیگیری می کند، افزود: شهرداران و فرمانداران در مناطق مختلف استان با حساسیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند کما این‌که در بیشتر شهرهای بزرگ کشور خود شهرداری ها مجری این طرح هستند.

وی با اشاره به سفر وی و شهرداران استان به شهر تبریز ، اظهارکرد: در این شهر از سایت محل دفن زباله بازدید شد که می طلبد شهرداران استان از تجارب این سفر برای بهبود ارائه خدمات شهری در حوزه کاری خود استفاده کنند.

مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: باتوجه به رایزنی‌های انجام شده ۶۶۰ میلیون تومان اعتبار از سوی سازمان شهرداری‌ها برای مدیریت پسماند به شهرداری‌های استان پرداخت شد.

کاظمی بیان کرد: از سرجمع این اعتبارات ۱۵۰ ، ۷۰ ، ۵۰ ، ۸۰ ، ۵۰ ، ۶۰ ، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومان به ترتیب به شهرهای باشت، لیکک، چیتاب، چرام، سرفاریاب، دیشموک، سوق و لنده پرداخت شد که به همین میزان شهرداری‌ها نیز باید آورده در نظر بگیرند.

انتهای پیام