• جمعه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۳
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 98062210177
  • خبرنگار : 71460

بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال آمریکا

بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال آمریکا

دو شکست پیاپی برابر فرانسه و صربستان سبب شد تا بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال آمریکا در رقابت‌های جهانی رقم بخورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، تیم ملی بسکتبال آمریکا پس از باخت برابر فرانسه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ در چین، دیشب در بازی مقابل صربستان نیز تن به شکست داد تا در بهترین حالت در رده هفتم جهان قرار گیرد که این نتیجه ضعیف‌ترین عملکرد تاریخ آمریکا در رقابت‌های قهرمانی جهان است. 

اگر تا امروز ششمی آمریکا در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۰۲ یک افسوس بزرگ برای این تیم بود، هفتمی در رقابت‌های ۲۰۱۹ یک تحقیر برای یانکی‌ها در بسکتبال محسوب می‌شود. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال آمریکا بعد از باخت برابر فرانسه گفته بود که برابر بهترین فرانسه تاریخ قرار گرفته است و هیچ‌وقت چنین تیم قدرتمندی ندیده است. آن شکست اولین شکست آمریکا در بسکتبال قهرمانی جهان از سال ۲۰۰۶ محسوب می‌شد. حالا آمریکا، تیم صاحب سبک در بسکتبال، تحقیر سال ۲۰۰۲ را به شکلی بدتر تجربه کرد و در رده هفتم جهان قرار گرفت.

این نتیجه نشان داد فاصله تیم‌ها در بسکتبال جهان کم‌تر شده است و خیلی از تیم‌ها بازیکنان زیادی در لیگ NBA  دارند و آمریکا نیز فهمید که برای کسب طلای المپیک در بسکتبال کارش سخت‌تر از قبل شده است و باید بهترین تیم ممکن خود را به این رقابت‌ها بفرستد. 

به گزارش ایسنا، در رقابت‌های قهرمانی جهان در چین، تیم‌های نیجریه، آرژانتین، آمریکا، ایران، فرانسه اسپانیا و استرالیا توانستند سهمیه المپیک را به دست بیاورند تا در کنار ژاپن ۸ تیم از ۱۲ تیم شرکت کننده در بسکتبال المپیک باشند و چهار تیم دیگر نیز در ادامه در رقابت‌های انتخابی المپیک که چند ماه دیگر برگزار می‌شود مشخص خواهند شد.

انتهای پیام