• شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98062310624
  • خبرنگار : 71461

در دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب و رئیس سازمان دیانت ترکیه در آنکارا:

ایجاد وحدت رویه میان علمای اسلام پیرامون مساله فلسطین یک هدف مهم است

اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در دیدار با رییس سازمان دیانت ترکیه تأکید کرد: پیگیری مساله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مساله همه امت اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‌الله محسن اراکی که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی «وحدت اسلامی؛ آینده فلسطین و جهان اسلام» به آنکارا سفر کرده است، در دیدار با علی ارباش ـ رئیس سازمان دیانت ترکیه ـ با بیان اینکه مسئله فلسطین یکی از مهمترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار کرد: پیگیری مساله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مسئله امت اسلامی است. به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: طرح‌های خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیست‌ها اعمال می‌شود بسیار هشداردهنده است و سکوت در برابر آن جایز نیست.

وی گفت: در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ و مهم است.

آیت الله اراکی در ادامه گفت: در گذشته دیدارهایی با مسوولان سازمان دیانت داشتیم و توافق شد که هیاتی از سوی ترکیه و هیاتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشست‌هایی را برگزار کنند و امیدواریم در این همکاری فی مابین به یک طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه به برگزاری سی‌وسومین کنفرانس بین‌اللملی وحدت اسلامی که آبان ماه سال جاری با موضوع فلسطین در تهران برگزار می‌شود اشاره کرد و از علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آورد.

مسئله فلسطین مسئله کل امت اسلام است

علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سی و سومین کنفرانس بین‌االمللی وحدت اسلامی اظهار کرد: پرداختن به موضوع فلسطین در کنفرانس وحدت سال جاری بسیار خوشحال‌کننده است.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین مسئله کل امت اسلام است، افزود: فلسطین در قلب ما جایگاه ویژه‌ای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان دیانت ترکیه ادامه داد: ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطین و مردم فلسطین می‌کند باید در ما یک همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم و پیروز شویم.

ارباش با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد سایر اعضا عم دچار مشکل می‌شوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان باشد برای ما محترم است.

انتهای پیام