• دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۰
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98062511706
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

کمک۱۵۱۳ موقوفه به تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت

کمک۱۵۱۳ موقوفه به تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ۱۵۱۳ موقوفه پیرامون مهر تحصیلی برای کمک به تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت در کشور داریم.

به گزارش ایسنا، سید رضا معممی مقدم در همایش مهر تحصیلی کرمانشاه، از طرح مهر تحصیلی به عنوان یک فعالیت اجتماعی یاد کرد و افزود: از آنجا که بین بیسوادی و بروز آسیب‌های اجتماعی ارتباط وجود دارد، بنابراین اجرای این نوع طرح ها می تواند در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، بزهکاری، طلاق، جرم و جنایت و... نقش داشته باشد.

معممی مقدم هدف از اجرای این طرح را ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: مدیریت مشارکت اجتماعی، جذب خیرین و ایجاد انگیزه برای وقف‌های جدید و شفاف سازی و اطلاع رسانی در اجرای نیات واقفین از دیگر اهداف طرح مهر تحصیلی است.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ادامه گفت: در کشور ۱۵۱۳ موقوفه پیرامون مهر تحصیلی و کمک به امر تحصیل دانش آموزان بی بضاعت داریم که از این تعداد ۵۵۳ موقوفه دارای درآمد هستند.

وی افزود: از سال ۹۱ تا ۹۷ حدود ۲۰۵ هزار و ۴۱۰ بسته مهر تحصیلی را بین  دانش آموزان بی بضاعت سراسر کشور توزیع کرده ایم  و تعهد ایجاد شده برای سال ۹۸ توزیع ۳۰ هزار بسته با ارزش ۳۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشوراظهار کرد: بسته‌های مهر تحصیلی در میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت مناطق کم برخوردار توزیع می‌شود و در این راستا پوشش تمام مقاطع تحصیلی را در نظر گرفته ایم.

معممی مقدم تاکید کرد: بسته‌های مهر تحصیلی با توجه به شعار سال و تقویت تولیدکنندگان و کارآفرینی در کشور تهیه شده و ۱۰۰ درصد اجناس ایرانی هستند.

وی همچنین گفت: ۸۸ درصد هزینه طرح مهر تحصیلی از محل موقوفات و ۱۲ درصد آن از طریق حمایت خیرین تامین شده است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در رنکینگ توزیع بسته های مهر تحصیلی رتبه اول در کشور را دارد، خاطرنشان کرد: این مهم با مجاهدت واقفان و وصیت ژرف نیک اندیشان استان رقم خورده است.

انتهای پیام