• سه‌شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۵
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98062612653
  • خبرنگار : 71593

تقریبا همه اکوادوری‌ها قربانی درز اطلاعات شخصی شدند

حمله هکری

اطلاعات شخصی شهروندان اکوادور از یک سرور ناامن که از سوی یک شرکت بازاریابی و تحلیلی مدیریت می‌شود، درز کرده است. تقریبا همه اکوادوری‌ها قربانی این درز اطلاعاتی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، این درز اطلاعاتی از سوی وب‌سایت اخبار فناوری موسوم به "زد دی نت" افشا شده است. بنا بر این گزارش، اطلاعات  شخصی حدود ۱۷ میلیون تن از مردم اکوادور از جمله هفت میلیون کودک از یک سرور ناامن تحت مدیریت یک شرکت بازاریابی و تحلیلی درز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دویچه وله، ماریا پائولا رومو، وزیر کشور اکوادور اظهار کرد: اطلاعاتی که هم‌اکنون می‌توانم در این خصوص ارائه کنم این است که این مساله بسیار حساس بوده و یک نگرانی مهم برای دولت و کشور است.

از جمله داده‌های افشا شده، نام، آدرس، محل تولد، شماره‌های شناسایی، وضعیت تاهل، اطلاعات شغلی و تحصیلی و شماره تلفن این افراد است. این پایگاه داده در واقع ۲۰.۸ میلیون داده ورودی داشته که بیشتر از شمار کل ساکنان اکوادور است که به دلیل ارسال چندباره داده‌های اطلاعات برخی افراد و وجود اطلاعات فوت‌شدگان است.

اطلاعات جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس هم در این پایگاه داده وجود داشت. او در سال ۲۰۱۸ شهروند اکوادور شد اما در نهایت از سوی مقامات انگلیسی دستگیر و روانه زندان شده است.

انتهای پیام