• جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: خانواده
  • کد خبر: 98062919839
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد

بهره‌مندی نیمی از ایرانیان از خدمات درمانی تامین اجتماعی

نشست خبری مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اکنون حدود ۴۳ میلیون نفر معادل نیمی از جمعیت کشور از خدمات درمانی تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند، گفت: حدود ۳.۲ میلیون نفر نیز مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور شریعتمداری - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از معاونان وی برگزار شد، سازمان تامین اجتماعی را امانت‌دار جامعه کارگران دانست که بخشی از حقوق خود را در زمان کار به این سازمان می‌سپارند و از خدمات  تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

 وی ادامه داد: خدمات تامین اجتماعی در چند حوزه مهم از جمله خدمات درمانی، خدمات از کارافتادگی و بیکاری و خدمات پرداخت مستمری به بازنشستگان است.

 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۴۳ میلیون نفر معادل نیمی از جمعیت کشور از خدمات درمانی تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند که بخشی از این خدمات به صورت خرید خدمت از سایر بخش‌ها است و البته بدهی‌های معوقی نیز در این بخش وجود دارد.

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: حدود ۳.۲ میلیون نفر نیز مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان اجتماعی گفت: در سال جاری ماهانه ۹۲۰۰ میلیارد تومان برای این ماموریت‌ها از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

 سالاری  با بیان اینکه ۸۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ از حق بیمه‌ها تامین می‌شود، یادآور شد: هزار میلیارد تومان مابقی، از سایر منابع از جمله درآمدهای شستا و ... به دست می‌آید.

 وی با بیان اینکه تامین اجتماعی هم اکنون روی مرز حرکت می‌کند و درآمدها و هزینه‌های آن در حال نزدیک شدن به یکدیگر است، یادآور شد: باید این درآمدها را به گونه‌ای مدیریت کنیم که در ارائه خدمات اختلال ایجاد نشود.

وی در ادامه با اشاره به حمایت‌هایی که تامین اجتماعی برای رونق تولید داشته، تاکید کرد: در همین راستا بخشودگی جرایم کارفرمایان را در نظر گرفتیم که تا اوایل شهریور ماه ادامه داشت و استقبال خوبی از این طرح شد.

سالاری همچنین از پیگیری برای اصلاح فرآیندها و تجمیع بخشنامه‌ها نیز خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم برای هر موضوع یک بخشنامه واحد داشته باشیم.

 وی در پایان اشاره‌ای هم به وضعیت مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان کرمانشاه داشت و با بیان اینکه هم اکنون دو بیمارستان و هفت درمانگاه در استان فعال است، خاطر نشان کرد: به زودی درمانگاه تامین اجتماعی سرپل ذهاب را نیز تعیین تکلیف می‌کنیم.

انتهای پیام