• یکشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98070704781
  • خبرنگار : 50236

قضیه کلاس‌های کانکسی شهرک مدنی چیست؟

آغاز سال جدید تحصیلی در مدارس کانکسی‎ مناطق محروم  ارومیه

ایسنا/همدان مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان همدان گفت: مدرسه کانکسی شهرک مدنی به علت جمعیت زیاد این منطقه ایجاد شده و موقتی است.

فرزاد تیموری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هم اکنون 35 مدرسه کانکسی در سطح استان همدان وجود دارد که اغلب آنها در روستاهای دورافتاده واقع شده و بیشتر آنها کمتر از 10 دانش آموز دارند، افزود: مدارسی که به صورت کانکسی هستند همانند سایر مدارس بوده و دیوارها و سقف آنها از عایق های مخصوص هستند.

وی درباره مدرسه ای واقع در شهرک مدنی شهر همدان که درون حیاط آن کانکس قرار دارد، عنوان کرد: این مدرسه 12 کلاسه پویندگان دانش است که به علت افزایش تعداد دانش آموزان به ناچار در این مدرسه کانکس استقرار یافته است.

تیموری با بیان اینکه در مقابل آن، یک مدرسه توسط خیر مدرسه‌ساز «سکینه امامی» ساخته شده و 6 کلاسه است، اظهار کرد: تصورات ما درباره کانکس و مدارسی با این عنوان کاملا متفاوت است به طوریکه دیوارها و سقف این مدرسه کاملا فنی بوده و از مواد پلی اورتان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نزدیکی مدرسه پویندگان دانش دو مدرسه ۱۲ کلاسه برای رفع مشکل جمعیتی این منطقه در حال ساخت است که هفته دولت سال آینده افتتاح خواهد شد.

گفتنی است؛ مهرماه سال گذشته، رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان در مراسم افتتاحیه مدرسه زنده‌یاد خانباغی شهر همدان، گفته بود: مدرسه تازه‌ساخت پویندگان با وجود اینکه مدرسه‌ای نوساز است، با کمبود فضای آموزشی مواجه شده و هیئت‌مدیره این مدرسه برای حل این مشکل مجبور به استفاده از کانکس برای آموزش دانش‌آموزان شده‌اند.

باب‌الحوائجی به نارضایتی دانش‌آموزان و خانواده آنها در این مدرسه اشاره و اظهار کرده بود: برای افزایش فضای آموزشی از مسئولان مربوطه درخواست کمک می‌کنیم.

انتهای پیام