• سه‌شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۵
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 98071612407
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد علوم پزشکی

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد علوم پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: تنها داوطلبان دارای شرایط مندرج در قوانین مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی می‌توانند در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 98 شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر آبتین حیدرزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در اطلاعیه‌ای که برای امکان شرکت داوطلبانی که حد نصاب نمره زبان را نیاورده بودند ذکر شده بود که در صورت تایید شورای عالی برنامه ریزی می‌توانند در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند، ولی این موضوع به تصویب این شورا نرسید و این امر در اطلاعیه‌های بعدی که شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت را اعلام کرده، درج شده است.

رئیس مرکز سنجش آموطش پزشکی با اشاره به شرایط جدید آزمون کارشناسی ارشد سال جاری، از جمله حد نصاب نمره زبان انگلیسی گفت: در مرداد ماه سال جاری و پیرو اعلام نتایج اولیه آزمون پذیرش کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی تعدادی از داوطلبان طبق مقررات موجود و مندرج در دفترچه آزمون سال ۱۳۹۸ این مقطع، موفق به کسب حد نصاب زبان انگلیسی نشدند و نمی‌توانستند انتخاب رشته کنند.

دکتر حیدرزاده گفت: داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب مقرر برای انتخاب رشته محل نشده بودند، از طریق پیامک یا ایمیل یا مراجعه حضوری تقاضا کردند که به نحوی امکان شرکت ایشان در فرایند انتخاب رشته فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به این درخواست ها مرکز سنجش آموزش پزشکی فورا اقدام به هماهنگی با دبیرخانه‌های تخصصی و شورایعالی برنامه‌ریزی کرد ولی برای تغییر مقررات نیاز به طی فرایندی طولانی بود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: در همین راستا و برای اینکه در این زمان داوطلبان بتوانند امور مربوطه را انجام دهند از طریق اطلاعیه ای به اطلاع داوطلبان رسید که در صورت تصویب تغییرات در شورایعالی برنامه ریزی چه تسهیلاتی در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.

دکتر حیدرزاده گفت: پس از اعلام نتایج اولیه و درج این اطلاعیه جلسات متعددی با مسوولین مربوطه تشکیل شد و جوانب مختلف تغییر این مقررات مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا انجام این تغییر به تصویب شورایعالی برنامه ریزی نرسید.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت صرفا انجام تکمیل ظرفیت در این مقطع برای داوطلبانی که از قبل و طبق مندرجات دفترچه مجاز به انجام انتخاب رشته بودند، مصوب شد و مرکز سنجش آموزش پزشکی نیز طبق این مصوبات نسبت به انتشار اطلاعیه‌های ۲۶ و ۲۷ اقدام کرد. بنابر این در مرحله تکمیل ظرفیت نیز امکان انتخاب رشته محل برای داوطلبانی که حد نصاب زبان انگلیسی را کسب نکرده‌اند مجاز نیست.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام اینکه در برخی خبرها شنیده شده است که داوطلبان تصور می‌کنند در مرحله تکمیل ظرفیت کسب سایر حد نصاب‌های شورایعالی برنامه ریزی مشتمل بر کسب حداقل ۳۰ نمره کل آزمون و کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره کل شرکت کنندگان در آزمون ملغی شده است، تاکید کرد: کسب تمامی حد نصاب‌های قانونی برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت نیز الزامی است و به هیچ وجه اجازه تکمیل ظرفیت به فرد یا افرادی که این حد نصاب‌ها را کسب نکرده باشند، داده نشده است.

انتهای پیام