• چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۹:۰۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98071713594
  • خبرنگار : 50210

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی:

طراحی شعب اخذ رای کار رای‌گیری را تسهیل کند

طراحی شعب اخذ رای کار رای‌گیری را تسهیل کند

ایسنا/مرکزی رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: روند طراحی شعب اخذ رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری به نحوی باشد که رای‌گیری تسهیل شود.

به گزارش ایسنا، بهروز اکرمی در نشست مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی یکی از وظایف کارگزاران نظام جمهوری اسلامی را افزایش سطح مشارکت مردم در انتخابات دانست که این امر به واسطه افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد کارگزاران حاصل می‌شود و افزود: به هر میزان که عملکرد دستگاه‌های اجرایی بهتر باشد رضایتمندی مردم در جامعه افزایش می‌یابد و این امر افزایش مشارکت سیاسی مردم را رقم می‌زند.

وی با تاکید بر جلب اعتماد حداکثری مردم افزود: جامعه و همه واجدین شرایط رای‌دهی همه رفتارهای کارگزاران و دستگاه‌های اجرایی را رصد می‌کنند و به هر میزان مجری و ناظران انتخابات اعتماد مردم را جلب کنند افزایش مشارکت رقم می‌خورد.

اکرمی تصریح کرد: طراحی شعب اخذ رای باید به گونه‌ای باشد که روند رای‌گیری تسهیل شود. حتی یک رای نباید روی زمین بماند و باید مردم در نهایت آسایش و آرامش  امکان رای‌دهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه همه ما حتی در مقابل یک رای مسئولیم، گفت: در شرایط کنونی کشور دشمن دندان تیز کرده است تا از وضعیت سوءاستفاده کند به همین دلیل باید شرایط به گونه ای برای انتخابات آماده شود که مردم در نهایت آرامش و آسایش در انتخابات شرکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به تهیه چک لیستی از وضعیت تمامی شعب اخذ رای در دوره‌های گذشته، افزود: شاید برای این دوره از انتخابات به هر دلیلی شعب اخذ رای قابل استفاده نباشند به همین دلیل چک لیستی در این رابطه تهیه شده است. باید از تجارب عوامل اجرایی گذشته استفاده کرد و برای جلوگیری از ایجاد صفوف طولانی رای‌گیری می‌توان در یک شعبه دو صندوق اخذ رای جانمایی کرد.

وی به آغاز آموزش فرمانداران و بخشداران اشاره کرد و افزود: ستاد انتخابات استان آماده است در شهرستان‌ها جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت برگزار و از نظرات اعضای هیات نظارت استفاده کند چراکه هیات نظارت و ستاد انتخابات کار واحدی را به انجام می رسانند و در واقع مکمل یکدیگر هستند.

اکرمی بیان کرد: اگر بتوان شعب را از افراد متفرقه خالی کرد قطعا روند خدمات دهی و اخذ رای کیفی تر، دقیق تر و با سرعت بیشتری انجام می شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی با تاکید بر اینکه بنای هیات نظارت تعامل و وفاق با ستاد انتخابات استان مرکزی است، افزود:همه ما برای مصالح نظام و بالندگی کشور قدم بر می‌داریم.

حجت‌الاسلام امیدرضا مبارک‌آبادی با اشاره به رصد دقیق و احصای مشکلات زیرساختی و الکترونیکی شعب اخذ رای بیان کرد: لازم است آموزش مجریان انتخابات و نمایندگان فرمانداران و شعب انجام و نیروهایی در قالب ذخیره به عنوان سرناظر در نظر گرفته شود همچنین هیات اجرایی از معتمدین همه اقشار و اصناف جامعه باشد.

وی تصریح کرد: طبق قانون هیات‌های اجرایی مسئول صحت جریان انتخابات هستند و باید به آنها بها داد تا احساس هویت کنند.

مبارک‌آبادی با اشاره به تجمعات کارگری اخیر در اراک افزود: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم در بحث تجمعات کارگری در استان فکری شود چراکه این امر می تواند در روند مشارکت مردم تاثیر منفی داشته باشد.

وی با اشاره به تعدد بازرسان در شعب اخذ رای خواستار کاهش بازرسان شد و افزود: استان مرکزی در بحث انتخابات نسبت به استان‌های دیگر پیشتاز است چراکه احکام صادر شده و اعضای هیات نظارت شهرستان‌ها نیز مشخص و اعلام شده است.

انتهای پیام