• پنجشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98071813746
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان:

ناپایداری جوی و دریایی قابل‌ملاحظه‌ای در هرمزگان پیش‌بینی می‌شود

ناپایداری جوی و دریایی قابل‌ملاحظه‌ای در هرمزگان پیش‌بینی می‌شود

ایسنا/هرمزگان کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز در هرمزگان ناپایداری جوی و دریایی پیش‌بینی می‌شود که در  ساعات بعدازظهر و اوایل شب قابل‌ملاحظه خواهد بود.

مرضیه سی‌سی پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی امروز پنجشنبه (۱۸ مهر) در استان هرمزگان ناپایداری جوی و دریایی پیش‌بینی می‌شود که در  ساعات بعدازظهر و اوایل شب قابل‌ملاحظه خواهد بود.

وی افزود: در ساعات صبح تا ظهر شرایط جوی و دریایی پایدار اما با تأثیر امواج ناپایدار در ساعات بعدازظهر در استان رشد ابر خواهیم داشت که سبب رگبار باران و رعدوبرق و افزایش لحظه‌ای باد در اکثر نقاط استان می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان خاطرنشان کرد: شدت باد در برخی نقاط شرقی استان قابل‌ملاحظه خواهد بود.

سی‌سی پور عنوان کرد: با افزایش ابرهای  ناپایدار، شرایط دریا به‌ویژه در محدوده تنگه هرمز  نسبتاً مواج خواهد شد که با توجه به‌احتمال  وقوع تندباد لحظه‌ای توصیه می‌شود شناورهای سبک از تردد دریایی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب خودداری کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به وقوع ناپایداری در ساعات بعدازظهر توصیه می‌شود  از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند، تمهیدات لازم  در بنادر استان  صورت گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان بیان کرد: در روز جمعه (۱۹ مهر) از میزان شدت بارش در استان کاسته شده و در برخی نقاط مرتفع و مناطق غربی رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

سی‌سی پور اضافه کرد: ازلحاظ دمایی موقتاً روز جمعه افزایش نسبی دما در طول روز خواهیم داشت و از روز شنبه در غالب نقاط کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام