• پنجشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۳
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98071813975
  • خبرنگار : 50184

مدیرحج و زیارت کرمانشاه:

50 هزار کرمانشاهی در سامانه "سماح" ثبت نام کرده‌اند

50 هزار کرمانشاهی در سامانه "سماح" ثبت نام کرده‌اند

ایسنا/کرمانشاه مدیرحج و زیارت استان کرمانشاه از ثبت نام نزدیک به 50 هزار نفر در کرمانشاه در سامانه سماح خبر داد.

حامد دارابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر اظهارکرد: از زمان شروع ثبت نام پیاده روی اربعین تاکنون، از استان کرمانشاه نزدیک به 50 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند.

وی بیشترین ثبت نامی‌ها را مربوط به شهرستان کرمانشاه با تعداد 31 هزار و 800 نفر اعلام کرد و گفت: همچنین شهرستان اسلام آبادغرب با 6700 و کنگاور با 3500 ثبت نامی در رده‌های بعدی قرار دارند.

مدیرحج و زیارت استان خاطرنشان کرد: درحالی تعداد ثبت نامی‌ها از استان کرمانشاه به فاصله 9 روزمانده به اربعین حسینی به مرز 50 هزار نفر رسیده که آمار کل ثبت نامی‌های استان در سال گذشته 40 هزار نفر بود.

 وی بابیان اینکه در روزهای منتهی به اربعین حسینی آمار ثبت نام‌ها افزایش زیادی پیدا می‌کند، عنوان کرد: باتوجه به اینکه هزینه‌های سفر اربعین برای امسال کاهش چشمگیری داشته، پیش بینی می‌کنیم نزدیک به  دو برابر سال گذشته افزایش ثبت نامی داشته باشیم.

دارابی در ادامه به برقراری پروازهای کرمانشاه به نجف برای ایام اربعین هم اشاره کرد و گفت: از آنجایی که متقاضیان زیادی برای پرواز در این مسیر داشتیم، باهماهنگی که با فرودگاه و دفتر هواپیمایی هما انجام گرفت، این پروازها از ظهر دیروز(17 مهر) برقرار شده و استقبال خوبی هم از آن شاهدیم.

انتهای  پیام