• دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۴
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98072216231
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

عضو هیئت‌مدیره موسسه آنامهر:

به کودکان فرصت کودکی کردن بدهیم

به کودکان فرصت کودکی کردن بدهیم

ایسنا/هرمزگان عضو هیئت‌مدیره موسسه آنامهر گفت: در تلاشیم سبک زندگی کودکان کار و کودکان آسیب‌دیده اجتماعی را عوض کنیم و به کودکان فرصت کودکی کردن بدهیم.

محمدرضا مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: موسسه آنامهر، فعالیتش را از ماه رمضان ۹۵ با طرح کوچه گردان جمعیت امام علی(ع) شروع کرد اما برای تسهیل شرایط خدمات‌رسانی در سال ۹۷ به‌صورت  مستقل به‌عنوان موسسه مردم‌نهاد ثبت در وزارت کشور شد و با کسب مجوز از استانداری هرمزگان فعالیتش رو ادامه داد.

وی اظهار کرد: جامعه هدف موسسه کودکان کار، کودکان آسیب‌دیده اجتماعی و خانواده آن‌هاست.

مرادی با بیان اینکه خدمات موسسه به‌صورت حمایت‌های آموزشی و به اقتضای شرایط حمایت درمانی و تأمین تجهیزات لازم است، تصریح کرد: تلاش موسسه بر این است که سبک زندگی این قشر از جامعه را عوض کند و به کودکان فرصت کودکی کردن بدهد و با احیای خانواده کودک را از چرخه کار خارج کند این امر نیازمند صرف زمان و انرژی زیاد است.

تلاش موسسه بر این است که سبک زندگی این قشر از جامعه را عوض کند و به کودکان فرصت کودکی کردن بدهد و با احیای خانواده کودک را از چرخه کار خارج کند این امر نیازمند صرف زمان و انرژی زیاد است

وی با اشاره به اینکه موسسه مردم‌نهاد مستقل از هر نهاد دولتی است و در نتیجه حمایت مسئولین در حد هماهنگی‌های ارگانی برای موسسه کافی است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی همچون آموزش پرورش، بیمارستان‌ها و نهادهای درمانی و اداره اتباع امور بیگانه بیشترین ارتباط را با موسسه دارند.

عضو هیئت‌مدیره موسسه آنامهر با بیان اینکه همچنین سازمان‌های دولتی می‌توانند جهت حمایت، موسسه را به کارمندان خود معرفی کنند، اضافه کرد: مردم بزرگ‌ترین حامی مؤسسات مردم‌نهاد هستند و خیرین با صرف هزینه و با ارائه خدمات از کودکان تحت پوشش حمایت می‌کنند.

وی خرید مکان یا ساخت مدرسه‌ای مستقل و ویژه این کودکان که وسعت کافی برای ارائه خدمات به قشر بیشتری را داشته باشد را بزرگ‌ترین برنامه پیش روی این موسسه دانست.

مرادی در پایان گفت: اگرچه به‌طورکلی موسسه باید خدمات خود را در سطح استان ارائه دهد اما داشتن چند نمایندگی با توجه به محدودیت حمایت‌های فعلی، امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام