• سه‌شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98072317330
  • خبرنگار : 71560

کمالی پور: کُردهای سوریه باید با دولت خود آشتی کنند

یحیی کمالی پور نماینده جیرفت و عنبرآباد

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه ادامه درگیری بین ترکیه و کُردهای سوریه به نفع هیچ یک از کشور های منطقه نیست، گفت: دنیای استکبار امروز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا کشور های اسلامی را به جان هم بیندازد.

یحیی کمالی پور در گفت و گو با ایسنا، ضمن محکومیت حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه، بیان کرد: واقعیت این است که اقدامی که ترکیه علیه کردهای سوریه انجام داده است، از منظر حقوق بین المللی قابل قبول نیست. کشور ما نیز موضع گیری خود را علیه این اقدام انجام داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اشتراک‌ها و مراوداتی که ما با کشور ترکیه داریم به مصلحت نیست که وارد درگیری لفظی با ترکیه شویم. دنیای استکبار امروز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا کشورهای اسلامی را به جون هم بیندازد.

نماینده مردم جیرفت در مجلس، تصریح کرد: امروز مصلحت این است که با گفت‌وگو هرچه سریع‌تر کشور ترکیه را متقاعد کرد که نیروهای خود را از سوریه خارج کند و به این جنگ پایان دهد. ادامه این درگیری به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر کُردهای سوریه باید با دولت خود آشتی کنند و به این اختلافات پایان دهند. ادامه درگیری به ضرر همه است.

انتهای پیام