• سه‌شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۹:۲۹
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98072317945
  • خبرنگار : 71038

در جمع بازرگانان ایرانی و توسط سفیر کشورمان در مسقط انجام شد؛

تشریح فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در کشور عمان

اعضای هیات بازرگانی اهواز و مشهد به ریاست خانم« عموری »رئیس اتاق بازرگانی اهواز و نائب رئیس دوم اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان با حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان در محل سفارت دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایسنا ،در ابتدای این دیدار سفیر ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت اقتصادی میان دو کشور، به فرصت های مناسب سرمایه گذاری در کشور عمان و ارائه تسهیلات لازم به تجار و بازرگانان ایرانی اشاره و تصریح کرد: عمان همه فاکتورهای لازم از جمله امنیت را برای سرمایه گذاری داراست و این کشور به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی دروازه خوبی برای ورود شرکت های ایرانی به آسیا و آفریقاست.

در ادامه  این جلسه رئیس اتاق بازرگانی اهواز به ظرفیت بالای استان خوزستان اشاره و اظهار کرد:  استان خوزستان در زمینه های مختلف کشاورزی، تولید آبزیان، خدمات فنی و مهندسی، نفت و گاز، تولید مصالح ساختمانی، کالاهای لوکس و مواد غذایی آماده همکاری با کشور عمان و سایر کشورهای همجوار است.

بر اساس اعلام سفارت کشورمان در عمان ،در این دیدار همچنین مقرر شد  به منظور تسهیل در روند رفت و آمد تجار محترم دو کشور خط پروازی اهواز – مسقط راه اندازی شود .

انتهای پیام