• چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۴
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 98072418347
  • خبرنگار : 71589

غول‌های فناوری خودران برای توسعه ایمنی این فناوری همکاری می‌کنند

دست دادن با دشمن به خاطر جان مردم

دست دادن با دشمن به خاطر جان مردم

شرکت‌ لیفت با اوبر، فورد و تویوتا برای توسعه امنیت فناوری خودران همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، همانطور که برخی از فیلم‌های جذاب از تسلا و دیگران نشان داده‌اند، فناوری خودران پتانسیل افزایش امنیت جاده‌ها را دارد. با این حال، تعداد معدودی از حوادث که توسط خودروهای خودران اوبر و تسلا به وجود آمده و منجر به خسارت و تلفات شده، خیلی برجسته شده است.

بنابراین شرکت "لیفت"(Lyft) به شرکت‌های فورد، GM ، تویوتا و اوبر به عنوان عضو اصلی کنسرسیوم ایمنی خودروهای خودران(AVSC) که در آوریل ۲۰۱۹ با هدف تقویت ایمنی خودروهای خودران ایجاد شده است، پیوست.

عضویت در این کنسرسیوم به "لیفت" اجازه می‌دهد تا برای توسعه امنیت فناوری خودران با رهبران صنعت خودروسازی هماهنگ شود و با هم بهترین روش‌ها را به اشتراک بگذارند تا یک همکاری در سطح بین المللی ایجاد شود.

لیفت امیدوار است با همکاری با سایر اعضای AVSC، استانداردهای ایمنی جدیدی ایجاد کند که مانند کاری که کمربند ایمنی و کیسه هوا در ایمنی خودروها کرد، مردم را نسبت به فناوری خودران مطمئن کند.

لیفت می‌گوید: ما به فناوری خودران اعتقاد داریم، زیرا با کاهش رانندگی در حالت مستی و تصادفات قابل اجتناب می‌تواند ۱۰ میلیون زندگی را طی یک دهه در سطح جهان نجات دهد.

"لیفت" فکر می‌کند به لطف بینش به دست آمده از میلیون‌ها ساعت آزمودن رانندگی روی پلتفرم خودران خود می‌تواند کمک شایانی به این کنسرسیوم کند.

این موضوع که "لیفت" در این کنسرسیوم با رقیب جدی خود یعنی "اوبر" همکاری خواهد کرد، نشانه خوبی از این است که شرکت‌های خودران مایل به همکاری برای منافع مشترک هستند.

"لیفت" می‌گوید: ما نمی‌توانیم به این موضوع مثل مسابقه اسب دوانی نگاه کنیم که هر کس فکر خودش باشد تا زودتر به خط پایان برسد. حداقل نه هنگامی که زندگی انسان‌ها در معرض خطر باشد.

انتهای پیام