• چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۹
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98072418433
  • خبرنگار : 30057

پیرو اعتراضات دانشجویی در مراسم آغاز سال تحصیلی مطرح شد

برنامه آغاز سال تحصیلی مراسم رسمی است/تشکل‌های دانشجویی در "روز دانشجو" حضور یابند

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور رییس‌جمهور

رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه مراسم آغاز سال تحصیلی یک مراسم رسمی است، گفت: تشکل‌های دانشجویی می‌توانند در روز دانشجو مصادف با ۱۶ آذر نکات خود را بیان کنند.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعتراضات دانشجویی در مراسم آغاز سال تحصیلی، افزود: هر سمینار و هر برنامه رسمی که باشد، ممکن است یکی از مقامات کشور حضور داشته باشند و سخنرانی کنند.

وی مراسم آغاز سال تحصیلی را یک مراسم رسمی دانست و اظهار کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی یک مراسم رسمی است و در مراسم رسمی افراد مشخصی سخنرانی دارند.

نیلی در خصوص اعتراضات تشکل‌های دانشجویی در زمینه عدم ارتباط با رییس‌جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی، خاطر نشان کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی یک مراسم رسمی است و تشکل‌های دانشجویی می‌توانند در روز "۱۶ آذر" (روز دانشجو) حضور یابند.

رییس دانشگاه تهران انتخاب نمایندگان دانشگاهیان برای ارائه سخنرانی در این مراسم را به پیشنهاد دانشکده‌های این دانشگاه دانست و یادآور شد: ما از میان پیشنهادات ارائه شده افرادی را برای سخنرانی انتخاب کردیم.

به گزارش ایسنا، امروز با حضور رییس جمهور، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراسم آغاز سال تحصیلی در حالی در دانشگاه تهران برگزار شد که برخی از تشکل‌های دانشجویی اعتراض داشتند که نمایندگان دانشجویی که در این مراسم سخنرانی داشتند، نمایندگان منتخب آنها نبوده و از رییس جمهور درخواست کردند که اجازه صحبت به تشکل‌های دانشجویی داده شود.

انتهای پیام