• چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۲
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98072418585
  • خبرنگار : 71451

نقش خادمین شهدا در برپایی موکب‌های پذیرایی از زوار حسینی

پیاده‌روی اربعین حسینی، «طریق العلما»

مسئول کمیته خادمین شهدا در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: در مرزهای چهارگانه خروجی کشورمان شاهد حضور فعال خادمین شهدا برای استقبال زائران اربعین حسینی هستیم.

به گزارش ایسنا، محمد حاجی رحیمی مسئول کمیته خادمین شهدا در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج  با اشاره به نقش آفرینی خادمین شهدا در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی بیان کرد: استان‌های سراسر کشور از خادمین شهدا در راه اندازی موکب‌های پذیرایی از زوار حسینی در مرزهای چهارگانه استفاده می کنند و از این زوار حسینی استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی از یادمان‌های دفاع مقدس در مسیر زوار حسینی قرار دارند مثل یادمان مرصاد که در این یادمان‌ها هم از خادمین شهدا در جهت خدمات رسانی و ایجاد موکب پذیرایی از زائران اربعین حسینی استفاده می‌شود.

حاجی رحیمی تاکید کرد: خادمین شهدا در طول سال برای زائران راهیان نور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس خدمات رسانی می‌کنند اما در حال حاضر با توجه به سفر زائران حسینی به عتبات عالیات، در مرزهای چهارگانه کشورمان شاهد حضور فعال خادمین شهدا برای استقبال از این زوار حسینی هستیم.

مسئول کمیته خادمین شهدا در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خاطر نشان کرد: در پایانه مرزی مهران، مقری برای خادمین شهدا راه اندازی شده است و حدود ۲۰۰ نفر از خادمان شهدا در این پایانه مرزی، به ایفای نقش برای استقبال از زائران اربعین حسینی می پردازند.

وی در پایان با اشاره به آغاز راهیان نور دانش آموزی یادآور شد: بعد از پایان اربعین حسینی، اعزام دانش آموزان نخبه خواهر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس آغاز خواهد شد که طی دوره سه روزه در کارگاه آموزشی، با نحوه خدمات رسانی به زائران راهیان نور آشنا می‌شوند و در بهمن ماه نیز شاهد اعزام دانش آموزان نخبه برادر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس خواهیم بود.

انتهای پیام