• پنجشنبه / ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98072519070
  • خبرنگار : 50179

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطرح کرد

هنر؛ سرمایه‌ای عظیم برای انتقال داشته‌های فرهنگی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: هنر سرمایه‌ای عظیم برای انتقال فرهنگ است.

به گزارش ایسنا، احمد حسین فتایی در سومین سوگواره استانی "چمرگه" که به مناسبت ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر برگزار شد، اظهار کرد: هنر سرمایه‌ای عظیم برای انتقال داشته‌های فرهنگی از نسلی به نسل دیگر است.

وی ادامه داد: فرهنگ مجموعه‌ای از میراث معنوی یک قوم یا ملت بوده که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و هنر سرمایه‌ای عظیم برای انتقال داشته‌های فرهنگی است.

فتایی تصریح کرد: ما در لرستان از ظرفیت‌های معنوی بسیاری برخورداریم و یکی از آنها موسیقی خاص استان است که هم در مراسمات شادی و هم در ایام سوگواری اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اضافه کرد: برگزاری سوگواره چمرگه، فرصتی برای عرض ارادت هنرمندان موسیقی به ائمه و اهل بیت (ع) است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: یکی از شاخصه‌های بارز هنرمند، علاوه بر خلق زیبایی، مردم‌داری و در کنار مردم بودن است و همین موضوع سبب ماندگاری هنر و هنرمند می‌شود.

فتایی با اشاره به مشکلات موجود در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد، گفت: مرمت و بازسازی این سالن از مهمترین خواسته‌های جامعه فرهنگ و هنر خرم‌آباد و استان است که بنا بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی یک سال آینده بازسازی و با امکانات به‌روز تجهیز خواهد شد.

انتهای پیام