• شنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۴
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 98072719840
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

فعالیت پایگاه‌های طب سنتی مرکز پزشکی حج و زیارت در کربلا

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به فعالیت سه پایگاه طب سنتی مرکز پزشکی حج و زیارت در سه نقطه شهر کربلا، از ارائه خدمات طب سنتی در این پایگاه ها به بیش از ۲۰ هزار نفر در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۴ مهرماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایسنا دکتر محمود رضا فقیهی اظهارکرد: تیم‌های طب سنتی مستقر در کربلا از ۱۷ مهر ماه در راستای خدمات‌رسانی به زائرین مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی با ۴۳ نفر نیروی اعزامی شامل پزشک، امدادگر و ماساژور خانم و آقا در دو شاهراه اصلی پیاده‌روی شهر کربلا در دو پایگاه دائم پارک متنزه الحسین(ع)، درمانگاه ملاک السیاحی و یک پایگاه موقت در خیابان العباس، عمود ۱۴۰۳ مستقر شدند.

وی افزود: در این پایگاه‌ها خدماتی مانند ماساژ درمانی، رگ گیری، جااندازی دررفتگی‌ها، بادکش، پانسمان، شرینک همچنین دارودرمانی علاوه بر خدمات تخصصی طب سنتی در بیماری‌های اسکلتی عضلانی، درمان بیماری‌های حاد گوارشی و تنفسی ارائه شد.

به گزارش وبدا، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع به کار پایگاه‌ها که با حضور متخصصین و اساتید مجرب دانشگاهی در این رشته راه اندازی شده، شاهد استقبال بی نظیر زائران اباعبدالله الحسین(ع) فارغ از نژاد، زبان، گویش و کشورهای مختلف بوده‌ایم.

انتهای پیام