• یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۷
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98072820105
  • منبع : صندوق نوآوری و شکوفایی

امضای ۶ تفاهم‌نامه با ارزش ۴ میلیون دلار میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان

انعقاد تفاهمنامه بین دانشگاه آزاد و ISC

۶ تفاهم‌نامه به ارزش ۴ میلیون دلار با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و جمهوری آذربایجان در باکو منعقد شد.

به گزارش ایسنا در سفر مسئولان و نمایندگان ۵۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی به جمهوری آذربایجان به سرپرستی دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و در پی مذاکرات دو روزه میان مسئولان و نمایندگان شرکت‌های دو کشور، ۶ تفاهم‌نامه میان دو کشور به امضا رسید. 

این تفاهم‌نامه‌ها که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و در زمینه‌ "کف‌پوش‌های نانویی و کف‌پوش‌هایی با خواص مقاومتی بالا"، "حوزه الکترونیک و طعم دهنده‌ها" منعقد شد، در حضور دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در آذربایجان و تورال کریملی رییس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان به امضا رسید. 

در حاشیه این مراسم رییس صندوق نوآوری و شکوفایی امضای این ۶ تفاهم‌نامه به مبلغ ۴ میلیون دلار میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و شرکت‌هایی از جمهوری آذربایجان را اتفاقی مهم توصیف کرد و گفت: این تازه شروع راه است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند. 

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که افتتاح مرکز همکاری نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان منجر به تقویت روابط میان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دو کشور شود. 

تورال کریملی، رییس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: چهار هزار و ۷۰۰ استارتاپ در ایران مشغول به فعالیت هستند و بدون شک جمهوری آذربایجان مایل است تا با این شرکت‌ها همکاری داشته باشد تا علاوه بر حضور این شرکت‌ها در بازار آذربایجان و دیگر کشورها، میان این دو کشور تبادل همکاری نیز صورت گیرد.

در جریان این سفر، مرکز همکاری‌های نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان به همت بخش خصوصی و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری افتتاح شد که در آن نمایشگاه دائمی ‌محصولات دانش‌بنیان ایرانی به مدت یک سال برپا خواهد شد.

انتهای پیام