• یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98072820347
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

راه‌یابی نمایش "یک چالش نه‌چندان" به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

راه‌یابی نمایش "یک چالش نه‌چندان" به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

ایسنا/اصفهان نمایش خیابانی "یک چالش نه‌چندان" از خمینی‌شهر به بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافت.

کارگردان نمایش خیابانی "یک چالش نه‌چندان" در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر گفت: فیلم نمایش را برای دبیرخانه ارسال کردیم که به نقل از جشنواره ۶۶ اثر به مرحله بازبینی ارسال شده است که پس از بازبینی و ارزیابی این آثار، ۸ اثر از کل کشور برای اجرا در جشنواره انتخاب شده است.

نورالله لک با بیان اینکه هشت اثر برای حضور در جشنواره انتخاب شدند، افزود: دو اثر «یک چالش نه‌چندان» به کارگردانی نورالله لک از خمینی‌شهر و «آینده مال بچه‌ها» به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان، به این جشنواره راه یافته‌اند.

وی در مورد نمایش خیابانی «یک چالش نه‌چندان» گفت: این نمایش با موضوع سدّ معبر اجرا شده است. در این نمایش پدر دانش آموزان مسئول سدّ معبر است و بچه‌ها تصمیم می‌گیرند که با راه‌اندازی یک حراجی، پدر خود را متوجه موضوع کنند و داستان ادامه می‌یابد.

این کارگردان خمینی‌شهری با اشاره به مشکلات انجمن نمایش خمینی‌شهر، گفت: متأسفانه در خمینی‌شهر اهالی نمایش با کمبود مکان برای تمرین مواجه هستند. شش ماه اول سال که هوا خوب است را در هوای آزاد تمرین می‌کنیم، اما شش ماه دوم سال که هوا رو به سردی می‌رود با مشکل مکان تمرین مواجه هستیم. امیدوارم که بتوانیم مکانی را برای تمرین گروه بیابیم تا توانمند در جشنواره شرکت کنیم.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری مجید قناد و با شعار «کودک، تئاتر، طبیعت» آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام