• یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98072820420
  • خبرنگار : 50018

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

نصب قیمت کالا در معرض دید عموم توسط اصناف ضروری است

طرح بازگشایی مدارس

ایسنا/آذربایجان شرقی  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تمامی واحدهای عرضه کننده کالا و ارائه دهنده خدمات مربوطه، موظف به نصب قیمت کالا و نرخ ‌نامه در معرض دید عموم هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، اسماعیل عطاپور اظهار کرد: شهروندان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه تخلف احتمالی اعم از گران فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورتحساب مراتب را با سامانه 124 ( واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مرکز استان و شهرستان ها ) در میان بگذارند.

وی گفت: امسال در طرح نظارتی ویژه بازگشائی مدارس که از دهم شهریور آغاز و دهم مهر ماه به پایان رسید؛ 19 هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی و خدماتی استان انجام گرفت که در نتیجه آن 802 فقره پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس استان به منظور اعمال نظارت پیشگیرانه در بازار لوازم التحریر با رویکرد حمایت از تولید داخلی اجرا شد.

عطاپور ادامه داد: هدف از اجرای طرح نظارتی، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی است.

وی ممانعت از فروش اجباری سایر اقلام نوشت افزار به همراه خریدهای ضروری، جلوگیری از عرضه انواع اقلام نوشت ‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در سطح بازار، رعایت درج قیمت مصرف کننده کالاها و رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروش را از موضوعات مورد پایش در طرح نظارتی عنوان کرد.

انتهای پیام