• دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98072921245
  • خبرنگار : 71145

کمک‌های نظامی سالانه آمریکا به رژیم صهیونیستی چقدر است؟

کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل

آمریکا سالانه میلیاردها دلار به رژیم صهیونیستی کمک نظامی می‌کند.

به گزارش ایسنا،‌ مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص حجم کمک‌های نظامی سالانه آمریکا به رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

به نوشته این روزنامه، هم اکنون حجم کمک‌های نظامی سالانه آمریکا به رژیم صهیونیستی به ۳.۳ میلیارد دلار رسیده است. آمریکا قرار است از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ هر سال ۳.۳ میلیارد دلار به این رژیم کمک نظامی کند.

این روزنامه تاکید کرد که کمک‌های نظامی آمریکا در مجموع ۱۵ درصد از بودجه کل وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ را تشکیل داده است.

هاآرتص نوشته است که رژیم صهیونیستی اکنون می‌تواند سالانه به میزان ۸۱۵ میلیون دلار از شرکت‌های اسرائیلی سلاح خریداری کند اما تا سال ۲۰۲۸ نمی‌تواند از کمک‌های نظامی آمریکا سلاح تولید داخلی خریداری کند.

به موجب قراردادی که بین آمریکا و رژیم صهیونیستی به امضا رسیده، واشنگتن از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ هر سال ۳.۳ میلیارد دلار به تل‌آویو کمک نظامی خواهد کرد و این میزان نهایتا تا ۱۰ درصد قابل افزایش است و علاوه بر این، رژیم صهیونیستی مبلغ پنج میلیارد دلار به منظور حمایت از پروژه‌های مشترک با آمریکا به منظور ارتقای موشک‌های زمین به هوا دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام