• دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98072921406
  • خبرنگار : 50005

نماینده ناشران آذربایجان شرقی:

مرکزگرایی مشکل اصلی حوزه نشر کشور است

نشر کتاب

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ناشران آذربایجان شرقی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان این‌که حوزه نشر از موضوع تمرکز رنج می‌برد، گفت: ۸۵ درصد از تولید کتاب در مرکز کشور(تهران) اتفاق می‌افتد .

به گزارش ایسنا، سعید جلالی در آیین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و دهمین نمایشگاه مطبوعات استان، در این رابطه اظهار کرد: مرکزگرایی عمده مشکل حوزه نشر بوده و این درحالی است که در هیچ کشور توسعه یافته‌ای چنین تمرکزی وجود ندارد.

وی با تاکید بر این‌که نشر محلی یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی بوده که در کشور ما سرش بی کلاه مانده است، افزود: باید سرمایه‌های اجتماعی را وارد صنعت نشر و محصولات فرهنگی کرده و صنعت نشر را اجتماعی کنیم.

جلالی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این‌که با دولت بی پولی مواجهیم که فرهنگ در ردیف آخر توزیع امکاناتش قرار دارد، گفت: گروه‌های مرجع بهترین نقطه برای رشد فرهنگ بوده و باید از گروه‌های مرجع استانی و بومی در راستای رشد فرهنگ استفاده کنیم.

بر اساس این گزارش، هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و دهمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان شرقی از ۲۹ مهر تا ۴ آبان ماه ( از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰) در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا است.

انتهای پیام