• سه‌شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98073021763
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

احمدی‌فر؛

منصف باشید

تئاتر اصفهان

ایسنا/اصفهان رئیس حوزه هنری اصفهان در واکنش به مصاحبه یکی از هنرمندان تئاتر، درباره فعالیت‌هایی که این نهاد در جهت حمایت از تئاتر اصفهان انجام داده توضیحاتی را بیان کرد.

مهدی احمدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در شرایطی که برخی از نهادها، سالن‌های تئاترشان را به بخش خصوصی سپرده یا برای بازسازی، تعطیل کرده‌اند، حوزه هنری مانند سال گذشته تماشاخانه ماه و فضاهای تمرین خود را در اختیار هنرمندان تئاتر این شهر قرار داده تا آن‌ها بتوانند به کار خود ادامه بدهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این حمایت‌ها، حوزه هنری اصفهان برنامه رونمایی از پوستر و همچنین تبلیغات و پشتیبانی‌های لجستیکی دیگری را نیز برای معرفی تئاترها اجرا می‌کند که همه آن‌ها دربردارنده هزینه است.

رئیس حوزه هنری اصفهان خاطر نشان کرد: این‌که تماشاخانه ماه به مدت ۱۰ یا ۲۰ شب در اختیار اجرای یک تئاتر قرار می‌گیرد برای حوزه هنری دربردارنده هزینه‌های نگهداری، استهلاک، آب و برق و ... است و هنرمندان نباید صرفاً حمایت پولی را مدنظر قرار بدهند و بگویند حوزه هنری هیچ حمایتی از ما نمی‌کند.

احمدی‌فر تأکید کرد: وظیفه حوزه هنری، تولید تئاتر با موضوعات ارزشی و تلاش برای تربیت و پرورش هنرمند در زمینه‌های مختلف ازجمله تئاتر است و مسئولیتی در قبال همه گروه‌های تئاتری ندارد، بااین‌وجود به خاطر نامساعد بودن شرایط تئاتر اصفهان از همه تئاترها پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: در چنین شرایطی خوب است که هنرمندان منصف باشند و وقتی می‌خواهند اسم نهادهایی که از آن‌ها حمایتی نکرده  بیاورند، نام حوزه هنری را در ردیف آن‌ها قرار ندهند.

انتهای پیام