• سه‌شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۹
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98073021998
  • خبرنگار : 50217

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

کاهش 15 درصدی کم تحرکی کشور اولویت اجرایی وزارت بهداشت

لاغری

ایسنا/یزد معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: کاهش 15 درصدی کم تحرکی تا سال 2030 اولویت اجرایی وزارت بهداشت است.

به گزارش ایسنا،دکتر«محمدرضا دهقانی» با بیان این که هر ساله از 10 تا 16 آبان ماه به عنوان هفته سلامت بانوان ایران نامیده می‌شود، اظهار کرد: شعار امسال هفته سلامت بانوان عبارت«ورزش، شادابی، آرامش» تعیین شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه سازمان بهداشت جهانی برای کاهش کم تحرکی به میزان ۱۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ و در راستای استمرار برنامه ترویج فعالیت جسمانی در سال جاری، ترویج فعالیت بدنی برای شادابی و تندرستی زنان ایران و با تعیین شده برگزار می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، گفت: در این هفته، تاثیر فعالیت جسمانی بر سلامت روانی و کاهش استرس‌ها در گروه‌های مختلف شامل جامعه زنان کشور و خانواده‌های آنان، مدیران حوزه‌های مختلف و ارائه دهندگان خدمات سلامت مورد تاکید است.

دهقانی افزود: جمعه 10 آبان به عنوان اولین روز هفته سلامت بانوان ایران به نام «فعالیت جسمانی در اوقات فراغت خانواده» نامگذاری شده است.

وی «فعالیت جسمانی در محیط کار و تحصیل» را شعار روز شنبه 11 آبان،«فعالیت جسمانی و پیشگیری از بیماری‌ها» را شعار روز یکشنبه 12 آبان، «ایمنی و استانداردهای ورزش» را شعار دوشنبه 13، عبارت« شهر دوستدار فعالیت جسمانی» شعار سه شنبه 14 آبان، عنوان و تصریح کرد:‌ عبارت «ورزش همگانی و نشاط اجتماعی» را شعار چهارشنبه پانزدهم و عبارت«سیاستگذاری در ورزش زنان» به عنوان شعار روز پنجشنبه 16 آبان ماه تعیین و ابلاغ شده است.

انتهای پیام