• چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98080100118
  • خبرنگار : 50187

مدیر کل ارشاد اسلامی استان کرمان خبر داد

10 شهرستان کرمان میزبان جشنواره موسیقی نواحی

10 شهرستان کرمان میزبان جشنواره موسیقی نواحی

ایسنا/کرمان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری همزمان این جشنواره در ١٠ شهرستان استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، "محمدرضا علیزاده" در دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به مدت چهار روز در کرمان برگزار می‌شود، اظهار کرد: با اعلام آمادگی فرمانداران، این جشنواره همزمان در ١٠ شهرستان استان کرمان برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به اینکه تلاش شده است تا جشنواره امسال بهتر و با کیفیت‌تر از سال گذشته برگزار شود، خاطرنشان کرد: از سال گذشته جلسات جشنواره دوازدهم به صورت منظم در تهران و کرمان برگزار شده و مهمانان جشنواره از صبح 16 آبان ماه در کرمان پذیرش می‌شوند.

وی با بیان اینکه در شهر کرمان، مجموعه تاریخی گنجعلیخان به عنوان محل اصلی برگزاری جشنواره در نظر گرفته شده است گفت: پیش‌بینی حضور 2 هزار و پانصد نفر در این مراسم شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به فراخوان این دوره از جشنواره و موضوع آن، اجرای آثار با کلام مبتنی بر منظومه‌های تغزلی از شاعران کهن ایران زمین و همچنین شاعران بومی (با گویش‌ها و زبان‌های محلی) گفت: امسال گروه‌های مختلفی در اجراهای عمومی حضور خواهند داشت و بر همین اساس جشنواره به صورت همزمان در ده شهرستان استان کرمان اجرای عمومی دارد.

براساس این گزارش، دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد ‌شد