• چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98080100552
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان:

روند سقوط طلا شدت گرفت

بازار طلا

ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: با وجودی که قیمت طلا و سکه نیز در روزهای اخیر در مقابل نوسانات نرخ دلار مقاومت نشان ‌داده، اما نرخ طلا همچنان رو به کاهش است.

هوشنگ شیشه بران در گفت‌وگو با ایسنا با تحلیل بازار جهانی طلا، اظهار کرد: قیمت طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی در شرایطی که سرمایه گذاران منتظر روشن شدن وضعیت برگزیت هستند، تغییر چندانی نداشته است.

وی افزود: نمایندگان پارلمان انگلیس شب گذشته توافق مورد نظر دولت بوریس جانسون نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را تصویب کردند، اما با جدول زمانبندی اعلام شده از سوی جانسون برای تکمیل روند قانونی برگزیت مخالفت کرده اند که این مسئله موجب شده تا بازارهای بین المللی بر سر دو راهی مهمی قرار گیرند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان اینکه سرمایه گذاران در شرایط کنونی منتظر روشن شدن وضعیت برگزیت هستند، اظهار کرد: تازه ترین بررسی تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد احتمال کاهش. ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره آمریکا در نشست هفته آینده به بیش از ۹۱.۴ درصد رسیده است، همچنین گزارش‌هایی مبنی بر پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین منتشر شده است.

وی با اشاره به وضعیت طلا در بازار ایران، گفت: ریزش قیمت طلا در بازارهای ایران دیروز در آخرین روز مهر ۱۳۹۸ در حالی شدت گرفت که دلار کم‌نوسان‌ترین ماه خود را از ابتدای سال ۹۸ تجربه کرده بود و قیمت طلا و سکه نیز در روزهای اخیر در مقابل نوسانات مقاومت نشان ‌داده است.

شیشه‌بران افزود: دیروز ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ دلار سطح حمایتی ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی را شکست و به نرخ ۱۱ هزار و ۲۹۰ تومان رسید تا پایین‌ترین نرخ یک ماه اخیر را به ثبت برساند.

وی با اشاره به اینکه نرخ سکه طرح جدید به محدوده سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی حرکت کرد، همچنین هر مثقال طلای آبشده در نیمه پایین کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان چند سطح حمایتی را شکست و تا محدوده یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان اینکه امروز اول آبان ماه قیمت طلا در ساعت ۱۲:۵۲همچنان رو به کاهش است، اظهار کرد: امروز قیمت اونس جهانی ۱۴۹۴ دلار است، سکه امامی ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان، سکه گرمی ۸۳۰ هزار تومان است. در بازار ارز آزاد نیز نرخ دلار ۱۱ هزار و ۲۱۰ تومان، یورو ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان، پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، است.

انتهای پیام