• دوشنبه / ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98080602887
  • خبرنگار : 50034

مدیرکل منابع طبیعی همدان خبر داد

افزایش ۲ برابری جنگل‌کاری در همدان

افزایش ۲ برابری جنگل‌کاری در همدان

ایسنا/همدان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه بارش‌های پاییزی میمنتی برای بخش مرتع و جنگل استان بوده است، گفت: بارش‌های پاییزی امسال مراتع استان را آماده اجرای عملیات احیایی کرده است.

اسفندیار خزائی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه بارش باران باعث شده خاک مراتع استان آماده اجرای عملیات احیایی شود، اظهار کرد: برای اجرای عملیات احیایی باید خاک تا عمق ۱۵ میلی‌متری خیس شود که خوشبختانه بارشهای خوب امسال باعث شده این زمینه در مراتع استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات احیایی مراتع در سرتاسر استان اجرایی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر عرصه‌ها مهیاست و در بخش مرتع و جنگل چاله‌ها برای کپه‌کاری و نهال‌کاری آماده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه استارت کار برای عملیات احیایی در استان زده شده است، خاطرنشان کرد: اگر بارش‌های پاییزی در استان رخ نمی‌داد نمی‌توانستیم کشت پاییزه داشته باشیم.

خزائی در ادامه با تأکید بر اینکه ۱۰۰۰ هکتار جنگل‌کاری در سطح استان همدان عملیاتی خواهد شد، افزود: در حال حاضر چاله‌کنی صورت گرفته و  بارش‌های پاییزی زمین را آماده کرده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود جنگل‌کاری به دو برابر برسد، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جنگل‌کاری استان به دو برابر خواهد رسید به‌طوریکه ۱۰۰۰ هکتار نهال‌کاری و ۱۰۰۰ هکتار بذرکاری در استان همدان انجام خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به عملیات احیای مراتع استان، اظهار کرد: در بخش مرتع نیز ۱۴ تن بذر آماده شده و عرصه‌ها برای کشت این بذور آماده شده است.

وی درباره خسارات ناشی از بارندگی‌های پاییزی در استان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بارش‌های امسال خسارتی در حوضه‌های آبخیز استان نداشته و فقط بخش هایی از شهرستان کبودراهنگ که خاک لوسی(آهک و رس) و بسیار فرسایش پذیر داشته، خسارت ناچیزی دیده است.

انتهای پیام