• سه‌شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98081408169
  • خبرنگار : 50145

رنجی که ماکو از ترافیک می‌کشد

رنجی که ماکو از ترافیک می‌کشد

ایسنا/آذربایجان غربی شهرستان ماکو در شمال آذربایجان غربی به دلیل همجواری با ترکیه و وجود مرز بازرگان بعنوان فعالترین مرز زمینی ایران و ترکیه نیازمند ایجاد زیرساختهای لازم برای تسهیل تجارت و توسعه ترانزیت از طریق گمرک رسمی بوده که در این راستا مسئولان طرح تعریض خیابان امام خمینی(ره) ماکو را برای کاهش میزان ترافیک، تصادفات و تردد روان در این محور مرزی و ترانزیتی ارائه کردند.

‌پس از گذشت حدود ۲۰ سال از مطرح شدن این طرح در جلسات فرمانداری و شهرداری ماکو و با وجود تشکیل جلسات ویژه رسیدگی به وضعیت اجرایی این طرح در مرکز استان، تاکنون تنها تعدادی از قطعه‌های این طرح اجرایی شده و مسئولان نیز با توجه به مشکلات فرا روی این طرح، زمان مشخصی برای اتمام آن تعیین نمی کنند.

ایجاد ترافیک و وقوع تصادفات سنگین در این خیابان به دلیل تردد کامیون و کانتینرها که از مرز بازرگان کالا ترخیص و برای رفتن به سایر کشورها و استانها از این محور استفاده می کنند، ضرورت اتمام هر چه سریعتر این طرح را نشان می دهد که به دلیل معارض ملکی، کمبود اعتبار و عدم همکاری برخی دستگاههای خدمات رسان برای جابجایی تاسیسات، تاکنون اجرای آن به کندی پیش رفته است.

محمدپور یکی از شهروندان ماکو به در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه افزایش روز افزون خوردوها در ماکو با وجود خیابانهای کم عرض به مشکلی برای مردم در تبدیل شده است، گفت: مسئولین در پی حل این مشکل نیستند انگار باید خسارات جبران ناپذیری رخ دهد تا شاید وارد عمل شوند!

 رحیمی یکی از اولیای دانش آموزانی که در مدرسه مستقر در این مسیر تحصیل می کند نیز در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مشکلات موجود در مسیر فوق تصریح کرد: در خیابان امام ماکو ۴ مدرسه بصورت همزمان شروع و تعطیل می‌شوند و چراغ راهنمایی و رانندگی در سطح شهر وجود ندارد از طرفی نیز از علایم بازدارنده مانند خط کشی عابر پیاده و پل عابر پیاده استفاده کم شده است.

وی با ابراز نگرانی از وقوع تصادفات متعدد در این خیابان ادامه داد: در این مسیر ترافیک اکثر مواقع به اوج خود رسیده و گاها منجر به تصادفات جبران ناپذیر می شود.

حسین عباسی فرماندار ماکو و رئیس شورای ترافیک شهرستان در گفت و گو با ایسنا افزود: خیابان امام و خیابان ساحلی ماکو بحث و مطالبه به حق مردم از زمان های گذشته است که که تا به امروز ۱۴ میلیارد تومان در جهت آزاد سازی مسیر خیابان امام ماکو هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه امید داریم تا عید امسال مسیر منتهی به میدان امام حسین چهارراه مرکزی ماکو آزادسازی شود، ادامه داد: ۷۰ میلیارد تومان نیز برای ادامه روند پروژه نیاز است که در توان شهرداری نیست بلکه باید مساعدت‌های سایر ادارات همچون منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو و همچنین تخصیص بودجه های ملی تحقق یابد.

فرماندار ماکو همچنین از احداث خیابان ساحلی ماکو خبر داد و گفت: کلنگ احداث این پروژه در هفته دولت سال جاری به زمین زده شده است که ۳ میلیارد تومان اعتبار برای روند پروژه تخصیص داده شده که قسمتی نیز در حال کار است.

انتهای پیام