• یکشنبه / ۱۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98081911414
  • خبرنگار : 50022

معاون وزیر صنعت:

توانمندی‎‌های بخش‌های مختلف کشور باید هم‌افزا شود

ایدرو

ایسنا/البرز ‌معاون وزیر صنعت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) گفت: جهاد دانشگاهی در تولید دانش مرتبط با نیازهای کشور در لبه تکنولوژی، فعالیت خوبی دارد.

محمد باقر عالی در حاشیه بازدید از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز در گفت و گو با ایسنا گفت: جهاد دانشگاهی یکی از محصولات انقلاب است، همانطوری که کارهای جهادی در سایر زمینه‌ها داریم، در حوزه علم و فناوری هم این هویت در کشور ایجاد شد تا در این زمینه هم کارهای جهادی انجام شود.

عالی افزود: کارهای جهادی یعنی کارهایی که بدون توقع، سریع، بدون چشمداشت و در راستای اهداف انقلاب انجام می‌شود و در این بازدید ما با گوشه‌ای از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی آشنا شدیم.

وی با بیان اینکه البته از قبل با فعالیت‌های جهاد دانشگاهی آشنایی داشتیم، افزود: جهاد در تولید دانش مرتبط با نیازهای کشور در لبه تکنولوژی خوبی فعالیت دارد.

عالی با تاکید بر اینکه توانمندی‌های کشور و نظام باید با یکدیگر هم افزا شود اعلام کرد: همانطور که همکاری بین ایدرو و جهاد دانشگاهی از سال‌های قبل وجود داشته، هم‌افزایی بین این دو هم ضروری و هم محسوس است؛ به دلیل عمق و سابقه فعالیت جهاد دانشگاهی در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به همکاری سازمان توسعه‌ای مثل ایدرو در این بخش وجود دارد،‌ در اینجا فناوری‌هایی را دیدم که سایر سازمان‌های توسعه‌ای هم می‌توانند از آن در همکاری با جهاد دانشگاهی استفاده کنند.

انتهای پیام