• سه‌شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۶
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98082113099
  • منبع : نمایندگی ایلام

معاون عملیات پالایشگاه گاز ایلام خبر داد:

افزایش 25 درصدی گاز تزریقی از پالایشگاه گاز ایلام به شبکه سراسری

بازدید ناطق نوری از پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان

ایسنا/ایلام معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش 25 درصدی گاز تزریقی تصفیه شده این پالایشگاه به خط سراسری در سال جاری خبر داد.

مهندس «عابدین زرگوشی» اظهار کرد:  بعد از تعمیرات اساسی و با نصب و راه‌اندازی مبدل حرارتی کلدباکس، خوشبختانه تولیدات پالایشگاه گاز ایلام بصورت کمی و کیفی بهبود یافته و میانگین گاز تزریقی به خط سراسری در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته  25 درصد افزایش داشته است.

وی از افزایش 15 درصدی تولید میعانات گازی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: تولید گوگرد نیز نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 35 درصد افزایش یافته که همه این موفقیت ها در سایه تلاش و کوشش مستمر پرسنل پالایشگاه در راستای پایداری تولید بوده است.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام بابیان اینکه به لحاظ کیفی نیز پس از سال‌ها میانگین مرکاپتان گاز تزریقی به خط سراسری بهبود یافته است،  ادامه داد: انتظار می‌رود میزان افزایش تولید گاز مایع خام ( LPG) نیز متناسب با افزایش گاز تولیدی و با نوید دریافت خوراک به زودی از سوی پتروشیمی ایلام، نیز بسیار چشمگیر باشد.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این پالایشگاه به ظرفیت طراحی اولیه دست یافته است، تصریح کرد: با نصب مبدل حرارتی پیچیده کلدباکس که شامل چندین جریان ورودی و خروجی با تبادل حرارت همزمان همراه با تغییر فاز است و همچنین ریبویلر برج دی متانایزر و نیز یک مبدل حرارتی پشتیبان از نوع پوسته لوله با تکنولوژی Tube Insert ساخت داخل، بهبود عملکرد قابل توجهی در  واحد استحصال  اتان حاصل شده که این مهم تاثیر بسیار خوبی در ارتقا کمی و کیفی محصولات و تولیدات پالایشگاه گاز ایلام داشته است.

انتهای پیام