• سه‌شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۳
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98082113317
  • خبرنگار : 71451

توضیحات سردار اباذری درباره کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان

کنگره شهدا

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان بیان کرد: کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان آغازی برای اجرای پروژه محرومیت‌زدایی خواهد بود.

به گزارش ایسنا،‌ سردار اباذر سالاری  در جلسه کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان با اشاره به زمان برگزاری این کنگره توضیح داد: کنگره ۱۵۰۰ شهید استان و کنگره‌ ملی شهدا از یکم تا پنجم دی ماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی د افزود: برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت یاد ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان در نظر داریم و برای اجرای آنها انتظار همکاری از سوی همه‌ نهادها، ادارات و سازمان‌ها باید از تمامی ظرفیت خود جهت آگاه‌سازی مردم نسبت به این کنگره استفاده کنند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به اینکه این رویداد صرفا یک برنامه فرهنگی نیست، بیان کرد: این کنگره آغازی برای اجرای پروژه محرومیت‌زدایی خواهد بود. در کنگره ۱۵۰۰ شهید باید ۱۵۰۰ پروژه ایجاد کنیم و امکانات لازم برای ازدواج ‌۱۵۰۰ زوج و برگزاری ده‌ها برنامه فراهم خواهد شد.

سردار اباذری افزود: آماده‌سازی مکان اجلاس نیازمند توجه ویژه است که معاون عمرانی استانداری هرمزگان و شهردار بندرعباس همکاری لازم را انجام‌داده‌اند و امیدواریم تا ۱۵ آذرماه این مکان آماده شود. کنگره ۱۵۰۰ شهید، ظرفیت خوبی برای معرفی شهدای هرمزگان و اقدامی اثرگذار به منظور نشان دادن نقش بی‌بدیل شهدای استان به عنوان پاسداران آب‌های نیلگون سرزمین ایران است.

انتهای پیام

وی گفت: در این کنگره از مقام شهدای دفاع مقدس، شهدای زن، شهدای دریا، شهدای مدافع حرم و شهدای ایرباس که سند بین‌المللی مظلومیت مردم ایران و استان هرمزگان و جنایت آمریکاست که در آن خون شهدای اهل تسنن و تشیع در هم آمیخته است تجلیل و اختتامیه این کنگره با حضور مسؤولان کشوری و لشکری برگزار خواهد شد. قرار است در کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان، از لوگوی کنگره ملی شهدا رونمایی شود.

انتهای پیام