• سه‌شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۳
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98082113669
  • خبرنگار : 71451

چند اجلاسیه برای عشایر شهید برگزار می‌شود

دفاع مقدس

مسئول بسیج عشایری استان خراسان جنوبی گفت:ذیل کنگره ملی ۱۰هزار شهید عشایر در ۲۱ استان نیز که شهدای عشایری دارند امسال یادواره استانی شهدای عشایر برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا،  حسین مقدادی   با گرامیداشت یاد و خاطره ۷۰ شهید عشایر این استان بیان کرد: کنگره ۱۰هزار شهید عشایری کشور، اردیبهشت سال ۹۹ در کرمانشاه برگزار خواهد شد. در راستای برگزاری این کنگره ما امسال دو اجلاسیه شهدای کشوری داریم که اجلاسیه شهدای زن عشایر در استان ایلام و اجلاسیه شهدای دانش آموز عشایر در استان فارس برگزار خواهد شد.

مقدادی افزود: ذیل کنگره ملی ۱۰هزار  شهید عشایر در ۲۱ استان نیز که شهدای عشایری دارند امسال یادواره استانی شهدای عشایر برگزار می‌شود که در برخی استانها برگزار شده و در استان خراسان جنوبی نیز یادواره استانی شهدای عشایر برگزار می‌شود. جمعیت عشایری استان ما ۸۲هزار و ۵۸۶نفر هستند که  ۱۵ هزار و ۶۷۶خانوار را شامل شده‌اند و ۱۳درصد کل جمعیت استان ما و ۲۶درصد جمعیت روستائیان را تشکیل می دهند.

مسئول بسیج عشایری استان با بیان اینکه در استان تعداد ۷۰ شهید عشایر داریم ادامه داد:  یادواره استانی شهدای عشایر، پنج شنبه هفتم آذر ماه  در آخرین روز هفته بسیج در مصلای نماز جمعه شهر حاجی آباد زیرکوه برگزار می شود. بیشترین تعداد شهدای عشایر از شهرستان زیرکوه هستند و اعلام آمادگی شهرستان و وجود زیرساخت مورد نیاز و نزدیک بودن به شهرستانهای که عشایر بیشتری دارند از جمله دلایل انتخاب این شهرستان است.

مقدادی خاطرنشان کرد: به صورت رسمی کار از ۱۲ خرداد آغاز شده و ادامه دارد و تاکنون هماهنگی ها انجام و کمیته ها تشکیل و سرکشی از خانواده های شهدا انجام شده است. در کلیه روستاها، دهستان‌ها، بخشها و شهرستان‌ها که شهدای عشایر داشتند  یادواره های شهدا برگزار شده است. همچنین امسال یادواره استانی شهدای سادات در بیرجند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام