• سه‌شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98082113779
  • خبرنگار : 50028

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی:

سازوکاری برای نوع ورود وکلا به پرونده‌های خانوادگی تعریف شود

دادگاه

ایسنا/خراسان جنوبی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت:  نیازمند ایجاد و تعریف سازوکاری برای نوع ورود وکلا به پرونده‌های خانوادگی و به ویژه طلاق هستیم که در صورت تحقق آن بسیاری از آسیب‌ها کاهش می‌یابد.

حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا، امروز 21 آبان، در شورای قضایی خراسان‌جنوبی با حضور رئیس دیوان عالی‌کشور اظهارکرد: در حال حاضر کلاس‌های آموزشی مهر را برای زوجین متقاضی طلاق برگزار می‌کنیم اما مشاوران  از ورود وکلا در این موضوع گلایه دارند.

وی با اشاره به وضعیت خوب دعاوی خانوادگی در خراسان‌جنوبی نسبت به کشور، افزود: میزان پرونده‌های دعاوی خانوادگی در خراسان‌جنوبی به نسبت جمعیت آن نگران کننده است که این امر تا حدودی به نوع ورود وکلا به پرونده‌های خانوادگی نیز ارتباط داشته و آسیب‌زا است.

به گزارش ایسنا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی‌ با اشاره به ضرورت آموزش‌های پیش از ازدواج، افزود: باید به دنبال کار کیفی و پرهیز از اقدامات ظاهری در این موضوع باشیم.

انطباق فعالیت‌های پزشکی قانونی با داده‌های علمی

مصطفی جعفرزاده، مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی نیز اظهار کرد: برای اتقاء کیفیت نظرات کارشناسی پزشکی قانونی خراسان ‌جنوبی علاوه بر برنامه‌های بازآموزی نیاز به تعامل بیشتر با قضات داریم.

وی یادآور شد: مجموعه پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی جوان است، اما با این وجود تمام تلاش خود را برای انطباق فعالیت‌های خود با داده‌های علمی می‌کند.

انتهای پیام