• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98082214117
  • خبرنگار : 50189

پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی/

معاون استاندار کرمان: باید طرح‌ها و ایده‌های دانشجویی را به سمت تولید انبوه سوق دهیم

نمایشگاه اشتغال

ایسنا/کرمان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان بر لزوم بومی‌سازی تولیدات تاکید کرد و گفت: باید طرح‌های دانشجویان که به مرحله تولید رسیده را به سمت تولید انبوه و بازاریابی سوق دهیم که در این راستا نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند موثر باشد.

دکتر "محمدعلی دهقان" در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان، گفت: در این نمایشگاه کارهای جالبی در حوزه‌های صنعتی، هنری، خدماتی و ... از سوی مراکز علمی کاربردی سراسر استان کرمان به نمایش گذاشته شده بود که نکته جالب و قابل توجه آن در این است که این اقدامات از سوی دانشجویان این مراکز بوده که نشان از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود و نیروی انسانی توانمند در استان کرمان است.

وی بر لزوم بومی‌سازی تولیدات تاکید کرد و افزود: باید طرح‌های دانشجویان که به مرحله تولید رسیده را به سمت تولید انبوه و بازاریابی سوق دهیم که در این راستا نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند موثر باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان اعلام کرد: بسیاری از طرح‌ها و محصولاتی که در این نمایشگاه ارایه شده قابلیت آن را دارند که به ارگان‌ها و دستگاه‌های مربوطه انتقال داده شوند که قول مساعد می‌دهیم از سوی استانداری کرمان حمایت های لازم را در این راستا انجام دهیم.

دهقان از مورد حمایت قرار دادن مراکز نوآوری مراکز علمی کاربردی استان کرمان خبر داد و بیان کرد: در راستای تقویت این کار، به دنبال اتصال مراکز نوآوری با صنایع و معین‌های اقتصادی استان کرمان خواهیم بود تا ایده‌های مطرح شده در مراکز نوآوری را به تولید انبوه برسانیم، ضمن آنکه صنایع و دستگاه‌های استان می توانند نیازها و مشکلات خودشان را به این مراکز ارائه دهند تا آنها راه‌ حل علمی و کاربردی برای رفع نواقص و مشکلات ارایه دهند.

به گزارش ایسنا، دکتر "محسن شمسی" رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان نیز در حاشیه بازدید سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان از پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان به ایسنا می‌گوید: برای برگزاری نمایشگاه‌ها باید به دو مقوله کمی و کیفی توجه شود که در این نمایشگاه تا حدود زیادی این دو موضوع توجه ویژه ای شده است.

وی از اهمیت کارآفرینی در توسعه اشتغال بیان کرد: به دنبال آن هستیم که جایگاه کارآفرینان را ارتقاء دهیم و در این راستا و با توجه به ماموریت دانشگاه علمی کاربردی، برنامه ریزی های خوبی در سال جاری در دستور کار داریم زیرا معتقدیم این کارآفرینان هستند که می‌توانند مشکل اشتغال کشور را رفع کنند.

براساس این گزارش، پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان از تاریخ ۲۱ الی ۲۳ آبان ماه در مجموعه بازار موبایل ایران ۳ واقع در بلوار جمهوری اسلامی کرمان دایر است.

انتهای پیام