• جمعه / ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98082415587
  • خبرنگار : 50029

متخصص طب سنتی تاکید کرد:

طب سنتی آکادمیک از عطاری‌ها جدا شود

طب‌سنتی

ایسنا/فارس یک متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه طب سنتی آکادمیک باید از عطاری‌ها جدا شود، گفت: بین کسانی که تحصیلات آکادمیک چندساله در رابطه با طب سنتی دارند با عطارانی که حتی فیزیولوژی بیماری‌ها را نمی‌دانند، تفاوت وجود دارد.

مهدیه حاجی منفرد جمعه ٢٤ آبان در حاشیه همایش «منوپوز ایمن از دیدگاه طب سنتی» در جمع خبرنگاران گفت: این همایش، نخستین قدم برای آشتی بین طب ایرانی و طب کلاسیک بود.

او با بیان اینکه دیدگاه‌هایی وجود دارد که طب کلاسیک باید کنار گذاشته شود، در حالی‌که معتقدیم باید حد وسط این دو طب مدنظر قرار گیرد، افزود: طب سنتی و کلاسیک هر دو کاربردی هستند.

یک متخصص طب سنتی ادامه داد: طب ایرانی، برای درمان بیماری‌های مزمن و سبک زندگی حرف برای گفتن دارد، به عنوان مثال؛ در درمان ناباروری‌ها یا حفظ سلامتی بانوان چه در سنین باروری، یائسگی و حتی در سنین آغازین بلوغ می‌توانیم با طب ایرانی، راهکار ارائه دهیم.

حاجی منفرد خاطرنشان کرد: ارائه راهکار با استفاده از طب سنتی می‌تواند منجر به هزینه‌ کمتر بدون نیاز به دارو، با توصیه سبک زندگی و پیشگیری شود.

او با اشاره به اقلیم چهارگانه ایران نیز بیان کرد: طب ایرانی در کنار طب کلاسیک می‌تواند برای درمان‌ بسیاری از بیماری‌ها موثر واقع شود و استان فارس نیز با توجه به شرایط آب و هوایی و وجود گیاهان دارویی، می‌تواند به اقتصاد درمان کمک کند.

انتهای پیام