• شنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98082516321
  • منبع : منطقه جنوب شرق تهران

آیت الله محمودی:

پاسخ تمام مشکلات جوامع انسانی در قرآن، سنت و عترت است

دیدار

ایسنا/تهران نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در دیدار با محمد مهدی حق گویان، نابغه قرآنی کشورمان و حافظ بین المللی گفت: گفتمان مبتنی بر قرآن سبب عزت مسلمانان می شود.

دیدار نابغه قرآنی و حافظ بین المللی با ایت الله محمودی

آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی ظهر شنبه در دیدار با محمد مهدی حق گویان، نابغه قرآنی و حافظ بین المللی با بیان اینکه امروز دنیا را فسق و فجور پر کرده و دنیا تاریک شده است، گفت: تنها رجوع به قرآن کریم و بهره گیری از چشمه فیوضات این کتاب آسمانی سبب تعالی انسان ها می شود.

وی افزود: باید با تحقیق و تفحص در علوم قرآنی برای مشکلات بشریت فکری کرد، امروز پاسخ تمام مشکلات جوامع انسانی در قرآن، سنت و عترت وجود دارد.

باسابقه ترین امام جمعه کشور بر افزایش کیفیت پژوهش های علمی در علوم قرآنی تاکید کرد و گفت: باید جوانان قرآنی با پژوهش های علمی در زمینه علوم قرآنی، به جامعه خدمت کنند.

محمودی گلپایگانی با بیان این که معارف قرآنی و گفتمان مبتنی بر قرآن سبب عزت مسلمانان خواهد شد، افزود: دشمنان به همین دلیل در پی دور کردن امت اسلام از قرآن هستند، قرآن چشمه حسنات است و اگر در این چشمه خود را بشوییم، نجات خواهیم یافت، در غیر این صورت هر راهی که برویم حاصلی جز پشیمانی نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، محمد مهدی حق گویان از هفت سالگی حفظ قرآن را در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) شروع کرده،  در ۱۰ سالگی حافظ کل قرآن شده است و اکنون به ۷۴ روش قرائت قرآن می کند.

 وی با حضور در مصلی صاحب الزمان(عج) ورامین به مناسبت هفته وحدت به قرائت قرآن در محفل انس با قرآن کریم پرداخت.

انتهای پیام