• یکشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98082616961
  • خبرنگار : 50189

شهردار کرمان خبر داد

۲۲ بهمن، افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا کرمان

پل شهید بادپا

ایسنا/کرمان شهردار کرمان در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های عمران شهری کرمان گفت: پروژه‌ها طبق زمان‌بندی در نظر گرفته شده در حال اجرا هستند و پروژه تقاطع غیرهمسطح پل راه‌آهن (شهید بادپا) در ایام الله ۲۲ بهمن‌ماه افتتاح خواهد شد.

"مهران عالم‌زاده" در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پروژه تله کابین شهر کرمان بیان کرد: سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین قول داده است که در ایام عید نوروز این پروژه به‌بهربرداری(آزمایشی) برسد و امیدواریم به قول خود عمل کنند زیرا در سال گذشته نیز چنین قولی دادند اما به آن جامه عمل نپوشاندند.

عالم زاده با اشاره به سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمان، عنوان کرد: براساس سیاست‌های وزارت کشور، افزایش نرخ کرایه تاکسی به افزایش نرخ بنزین نخواهیم داشت ضمن آنکه به آژانس‌ها نیز سهمیه سوخت اختصاص داده می‌شود لذا با توجه به سهمیه‌ای که به آژانس‌ها اختصاص داده می‌شود، موظفند سرویس عمومی را انجام دهند.

شهردار کرمان در پاسخ به این سوال که آیا حمل و نقل عمومی جوابگوی افزایش تقاضای استفاده از این ناوگان عمومی را به دلیل گرانی بنزین خواهد داشت؟ افزود: با توجه به اینکه ۸ دستگاه اتوبوس چند ماه اخیر نوسازی و به سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمان اضافه کردیم اکنون براساس این تصمیم جدید(افزایش نرخ بنزین) ۱۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز نوسازی و تا پایان سال به ناوگان عمومی اضافه خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که به صورت کلی حمل و نقل عمومی کشور خیلی مطلوب نیست، اظهار کرد: با توجه به ۲۰ دستگاه اتوبوسی که از سال گذشته نوسازی کردیم سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمان بهتر شده اما با ایده‌آل‌ها فاصله داریم و با این اتفاق جدید این فاصله همچنان حفظ می‌شود.

عالم‌زاده عنوان کرد: اگر دولت بخشی از این هدفمندی یارانه‌ها را به حمل و نقل عمومی اختصاص می‌داد و چند دستگاه اتوبوس در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌داد بیشتر به قشر آسیب‌پذیر کمک می‌شد زیرا آنها بیشتر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند و ما نیز این پیشنهاد را به دولت داده ایم.

انتهای پیام