• یکشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98082616994
  • خبرنگار : 71516

پسر شارون به شکست رژیم صهیونیستی در دور اخیر حملات به غزه اذعان کرد

پسر شارون

پسر شارون به شکست رژیم صهیونیستی طی درگیری اخیر این رژیم با جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه اذعان کرد و دلایلی را برای آن برشمرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، همچنان دور اخیر درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر دستورکارهای سیاسی و رسانه‌ای در تل‌آویو متمرکز بود. سؤال سرنوشت‌سازی که برای رهبران و مردم اسرائیل وجود دارد این است که آیا دور اخیر درگیری‌ها در بازپس‌گیری قدرت ارتش رژیم صهیونیستی نقش دارد؛ قدرتی که اسرائیلی‌ها رسما اذعان کرده‌اند کاملا از بین رفته است.

در این راستا عیران لیرمان، مسؤول ارشد سابق شعبه سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی گفت هر بحثی که درباره دور اخیر درگیری‌ها می‌شود باید ابتدا این معضل را حل کند که آیا ترور بهاء ابوالعطا که بهای سنگین اقتصادی که تعطیلی مناطق وسیعی از اسرائیل را در پی داشت فایده‌ای داشت؟ در جواب این سؤال پژوهشگر اسرائیلی که پست رئیس مرکز استراتژی و امنیت قدس را در اختیار دارد گفت: بازدارندگی یک وضعیت روانی مبهم و بی‌ثبات است نه یک هدف مادی که به صراحت گفت وجود دارد یا نه.

در این راستا گلعاد شارون، پسر آریل شارون، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای با عنوان "در غزه شکست خوردیم" برای روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: چگونه دولت اجازه می‌دهد اسرائیل در وضعیت فلج کامل قرار گیرد. آنچه در این دور کاملا مورد توجه قرار گرفت این بود که فلسطینی‌ها در غزه موفق شدند که عادت کنیم همواره شهرک‌های غلاف غزه شاهد حملات پی در پی باشند و نصف اسرائیل تعطیل شود و همه این به خاطر نبود قدرت بازدارندگی و شکستی است که شاهد آن هستیم.

روت یارون، سخنگوی سابق نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ابوالعطا را ترور کردیم و عملیات ما موفقیت‌آمیز بود اما فورا بعد از پایان عملیات اسرائیل شروع به دادن پیام‌های دلسوزانه برای جهاد اسلامی کرد که ما دیگر به سیاست ترورها بازنخواهیم گشت و قصد افزایش تنش را نداریم. این پیام‌ها و همچنین متوسل شدن به مصر برای آتش‌بس با جهاد اسلامی موجب از بین رفتن هدف عملیات شد، درنتیجه ترور در بازپس‌گیری نیروی بازدارندگی اسرائیل نقشی نداشت.

انتهای پیام