• دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98082717354
  • خبرنگار : 71451

تشریح آخرین وضعیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلان

باغ موزه دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان گفت: برای اتمام پروژه موزه دفاع مقدس گیلان به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیازداریم.

به گزارش ایسنا، عباس بایرامی با اشاره به احداث  مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان گیلان بیان کرد: گیلان در حوزه ساخت موزه دفاع مقدس جزو آخرین استان‌های کشور است در این راستا جلساتی برای تسریع در روند ساخت موزه دفاع مقدس در این استان برگزار شده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری عموم مسئولان استان در راستای بهره‌برداری از موزه دفاع مقدس گیلان افزود: موزه دفاع مقدس متعلق به عموم مردم است و هدف اصلی از احداث آن حفظ ارزش‌ها و حقایق دفاع مقدس است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ساخت موزه دفاع مقدس گیلان در سه فاز انجام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه اتمام پروژه موزه دفاع مقدس گیلان به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد خاطرنشان کرد: فاز نخست این پروژه ۱۸ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان آن از منابع استانی تأمین شده است. همچنینآقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم پنج میلیارد تومان برای احداث باغ موزه دفاع مقدس در نظر گرفته است که اعتبار مذکور به صورت اوراق تخصیص داده شده که برای استفاده از آن‌ها در حال جذب منابع هستیم.

بایرامی با اشاره به تلاش نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی برای تخصیص اعتبار لازم برای احداث موزه دفاع مقدس گیلان گفت: تجهیز کارگاه و انتقال تجهیزات از سطح کشور، آماده‌سازی رینگ جاده‌ای، زهکشی حدود یک کیلومتر زمین و آزمایش ژئوتکنیک خاک و کار تأسیسات آب و حفر چاه و برق از جمله اقدامات انجام شده تا کنون است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کار پی‌کنی ساختمان گالری، اسناد و مدیریت در موزه صورت گرفته و کار آرماتوربندی آن در حال انجام است که طی هفته آینده بتون‌ریزی سقف اول یک ساختمان انجام می‌شود. در حال حاضر مشکلی برای تامین مصالح مورد نیاز احداث موزه دفاع مقدس در استان گیلان وجود ندارد. به زودی با هماهنگی نماینده ولی‌فقیه در گیلان، شورای جذب منابع مردمی و خیرین را تشکیل و شماره‌حسابی را برای دریافت کمک‌های مردمی جهت استفاده و مشارکت همه مردم در احداث موزه به‌صورت عمومی اعلام کنیم.

انتهای پیام